Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Sierpień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„GW”: KRRiT dostała 37 skarg na materiały TVP Poznań o Marszu Równości

Agata Wojtkowiak zapowiada w "Teleskopie" materiał Anny Molskiej o Marszu Równości (screen: Poznan.tvp.pl)

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do czwartku wpłynęło 37 skarg na wyemitowane w poznańskiej TVP materiały o Marszu Równości - informuje „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Materiały przygotowane przez dziennikarkę Annę Molską pojawiały się w programie informacyjnym „Teleskop” w ostatni piątek i sobotę, czyli w przeddzień i w dniu Marszu Równości. W zapowiedzi kolorowego pochodu, w którym według danych policji wzięło udział ok. 5 tys. osób, reporterka TVP Poznań cytowała, bez żadnego komentarza, wpisy internautów: Co za spedalone miasto!”, „Pedalskie flagi”. Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, nazwano „tęczowym Jacusiem” i „popaprańcem”. Dziennikarka zacytowała też w materiale wypowiedź ks. Dariusza Oko, że geje mają średnio 500 partnerów seksualnych.

Do czwartku na materiał Molskiej wpłynęło do KRRiT 37 skarg. „Gazeta Wyborcza Poznań” przytacza zarzuty, jakie mieli skarżący: „Materiał skrajnie nieobiektywny, nawołujący do nienawiści, zawierający obraźliwe komentarze. Materiał skrajnie homofobiczny, stronniczy, obraźliwy dla osób biorących udział w marszu, sprzeczny z nauką. Dane liczbowe były fałszywe, a fakty zmanipulowane”.

KRRiT skieruje do TVP Poznań prośbę o nagrania materiałów oraz zajęcie stanowiska, a następnie zbada, czy zarzuty są zasadne i czy nie doszło do naruszenia przepisów. Poznańskiemu oddziałowi TVP grozi upomnienie lub kara pieniężna. 

(PAZ, 17.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.