Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Polskiego Radia: nie przedstawiono mi powodów zawieszenia

Sprawą zawieszenia Jacka Sobali ma się zająć Rada Mediów Narodowych (screen: Youtube.com/Gazeta Polska VD)

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala twierdzi, że nie przedstawiono mu żadnych powodów decyzji o jego zawieszeniu. Przewodniczący rady nadzorczej zapowiadał ich upublicznienie. W Polskim Radiu ruszyła już giełda nazwisk, kto może zostać nowym prezesem spółki.

Rada nadzorcza w poniedziałek 6 sierpnia zawiesiła Jacka Sobalę w obowiązkach prezesa Polskiego Radia. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowała swojego przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego.

Rogoyski w środę 8 sierpnia w obecności przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego na spotkaniu z dyrektorami poinformował, że powody zawieszenia zostaną ujawnione. 

Nasi rozmówcy z Polskiego Radia uważają, że rada nadzorcza chciała, aby Jacek Sobala sam złożył rezygnację - kiedy tego nie zrobił, podjęła uchwałę o jego zawieszeniu.

W piątek 10 sierpnia w serwisie Wpolityce.pl ukazał się wywiad z Jackiem Sobalą, w którym zapewniał, że nie przedstawiono mu żadnych powodów zawieszenia. "Uchwała, którą mi wręczono, zawiera tylko sformułowanie, że to z ważnych powodów, ale gdy poprosiłem o rozwinięcie tego skrótu i choćby słowo uzasadnienia, nie potrafiono tego zrobić" - powiedział Sobala. Ujawnił też, że złożył wniosek o odwołanie członka zarządu Mariusza Staniszewskiego na prośbę Czabańskiego i Rogoyskiego. Czabański temu zaprzecza.

Sprawą zawieszenia prezesa Polskiego Radia ma się zająć w najbliższym czasie Rada Mediów Narodowych. Termin najbliższego posiedzenia nie został jeszcze wyznaczony. Mało prawdopodobne jest jego zwołanie jeszcze w sierpniu. Spotkania RMN odbywają się przeważnie w trakcie posiedzeń Sejmu - najbliższe zaplanowano w dniach 11-14 września.

Jak poinformował serwis Wirtualnemedia.pl, zarząd (Andrzej Rogoyski i Mariusz Staniszewski) odwołał ze stanowiska dyrektora biura ds. korporacyjnych Magdalenę Lenart-Zalewską. Lenart-Zalewska trafiła do spółki po tym, jak prezesem został Jacek Sobala - wcześniej pracowała z nim w TVP Warszawa.

Pracownicy Polskiego Radia zastanawiają się, kto może zostać nowym prezesem Polskiego Radia. Jednym z wymienianych przez naszych rozmówców kandydatów jest Tomasz Wybranowski, który w 2017 roku startował w konkursie RMN na prezesa Polskiego Radia. Tomasz Wybranowski współpracuje z Radiem Wnet i irlandzkim radiem Near FM. Za prezesury Barbary Stanisławczyk krótko był dyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy. Z Wybranowskim nie udało nam się skontaktować.

(KOZ, 16.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł założyciel białostockiego Radia Jard

Jarosław Dziemian zmarł w wieku 68 lat (screen Wspolczesna.pl)

Jarosław Dziemian, białostocki przedsiębiorca i twórca Radia Jard, nie żyje. Miał 68 lat.

"Gazeta Współczesna" podała, że Dziemian zmarł po wielomiesięcznej chorobie.

"Opuścił nas człowiek, który przez lata tworzył nasz lokalny świat. Nigdy nie był odtwórcą, zdecydowanie lepiej odnajdywał się w roli kreatora. Żył marzeniami, większość z nich udało mu się spełnić dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu" - napisała rozgłośnia na Facebooku.

Jarosław Dziemian Radio Jard uruchomił w 1997 roku, cztery lata później ruszyło Radio Jard II. Od 2002 roku nadaje również kablowa Telewizja Jard.

(KOZ, 16.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.