Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przychody Radia Wnet po raz pierwszy sięgnęły 1 mln zł

Prezesem i większościowym udziałowcem Radia Wnet jest Krzysztof Skowroński (screen radiownet.pl)

Spółka Radio Wnet, nadawca internetowego Radia Wnet, w 2017 roku zwiększyła przychody ze sprzedaży o jedną piątą - do 1 mln zł, a jej zysk netto wyniósł 15 tys. zł.

W porównaniu z 2016 rokiem przychody spółki wzrosły o 21,1 proc., lecz zysk netto zmalał o 82,1 proc. Koszty działalności operacyjnej wyniosły 1,2 mln zł i były o 35,8 proc. wyższe niż rok wcześniej. Na wynagrodzenia przeznaczono 617,4 tys. zł - co oznacza wzrost o 59,5 proc. wobec poprzedniego roku. Spółka w 2017 roku zatrudniała dwóch pracowników na umowę o pracę.

Na koniec 2017 roku zobowiązania długoterminowe Radia Wnet wyniosły 141,9 tys. zł - były to otrzymane pożyczki w wysokości 97,2 tys. zł powiększone o odsetki. Zysk wypracowany w minionym roku przeznaczony został na pokrycie strat z poprzednich okresów.

Prezesem i większościowym udziałowcem Radia Wnet (ma 70 proc. udziałów) jest Krzysztof Skowroński. Po 10 proc. mają: Olgierd Dubowik, Lucjan Siwczyk (główny inwestor TV Republika) i Andrzej Nasiadek.

Radio Wnet występowało do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o dobór częstotliwości w Warszawie - obecnie regulator przyjmuje zgłoszenia chętnych na częstotliwości w Warszawie i Krakowie wykorzystywane wcześniej przez Radio Bajka.

(KOZ, 02.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była szefowa muzyczna Radia Zet odpowiada za muzykę Złotych Przebojów

Joanna Sołtysiak wcześniej była dyrektor muzyczną Radia Zet (fot. Przemysław Pączkowski)

Joanna Sołtysiak, była dyrektor muzyczna Radia Zet (Eurozet), została dyrektorem muzycznym sieci Radio Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory) - to nowe stanowisko.

Do tej pory decyzje w zakresie muzyki podejmował zespół redakcji muzycznej Grupy Radiowej Agory pod kierownictwem Krzysztofa Janura, dyrektora muzycznego grupy.

Joanna Sołtysiak od kwietnia 2015 roku do maja 2017 roku była dyrektor muzyczną Radia Zet, a wcześniej, od sierpnia 2007 roku, wicedyrektor muzyczną tej stacji. Przedtem pracowała w poznańskich rozgłośniach Agory (Radiu Złote Przeboje, Pop FM, Blue FM i Radiu Wielkopolska). Pracę zaczynała w studenckim Radiu Afera.

(KOZ, 03.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.