Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyła trzecie edycja konkursu fotograficznego "Wakacje z Wikipedią"

fot. Łukasz Śmigasiewicz, lic. CC-BY-SA 3.0

W środę 1 sierpnia rozpoczęła się kolejna, trzecia edycja konkursu fotograficznego "Wakacje z Wikipedią" (w skrócie "Wikiwakacje").

Jego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących materialne i przyrodnicze dziedzictwo Polski. Zdjęcia zabytków, sztuki, natury ożywionej i nieożywionej wzbogacą zbiory Wikimedia Commons, będącego repozytorium zasobów multimedialnych Wikipedii.

Dzięki wcześniejszym edycjom konkursu, a także konkursów Wiki Lubi Zabytki i Wiki Lubi Przyrodę udało się pozyskać ponad 100 tys. zdjęć na wolnej licencji.

W konkursie brać mogą udział zdjęcia przedstawiające obiekty wpisane do rejestru zabytków (w tym budynki oraz parki), przedstawiające obszary chronione przyrodniczo (w tym parki narodowe oraz rezerwaty przyrody), pomniki przyrody, dzieła sztuki wystawione na stałe w publicznych miejscach oraz obiekty małej architektury o walorze historycznym starszych niż 50 lat.

Zdjęcia muszą być udostępnione na wolnych licencjach. Dzięki temu będą mogły być swobodnie wykorzystywane do zilustrowania haseł we wszystkich wersjach językowych Wikipedii, ale również do celów edukacyjnych lub promocyjnych.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody w postaci m.in. voucherów do sklepów fotograficznych.

Najlepsze zdjęcia wybierze jury złożone z fotografów oraz edytorów Wikipedii z Polski i zagranicy. W regulaminie przewidziano trzy nagrody w kategorii ogólnej, dodatkowo przyznane zostaną nagrody specjalne w ramach każdej z kategorii tematycznych: "zabytki i obszary zabytkowe”, „obiekty i obszary przyrodnicze” oraz „publicznie wystawiona sztuka”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, a partnerem Narodowy Instytut Dziedzictwa, który opiekuje się serwisem Zabytek.pl.

Konkurs potrwa do końca września, a jego rozstrzygnięcie nastąpi do końca listopada 2018 roku.

(01.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Gostkiewicz przeszedł z Gazeta.pl do Wirtualnej Polski

Michał Gostkiewicz pracował m.in. w "Dzienniku" i "Newsweek Polska" (fot. materiały prasowe)

Nowym publicystą Wirtualnej Polski (Grupa Wirtualna Polska) został Michał Gostkiewicz, dziennikarz związany do tej pory z portalem Gazeta.pl (Agora).

Michał Gostkiewicz objął stanowisko wydawcy w WP Magazynie i Opiniach. Będzie też publikował swoje autorskie komentarze.

Wcześniej, przez osiem lat, Gostkiewicz był związany z portalem Gazeta.pl. Był tam autorem, pełnił funkcję wydawcy wiadomości, a przez ostatnie trzy lata redaktora magazynu Weekend.gazeta.pl. Wcześniej pracował m.in. w "Dzienniku" i "Newsweek Polska".

(GDYJ, 01.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.