Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial kryminalny "Ślad" w jesiennej ramówce Polsatu

Jedną z głównych ról w serialu zagra Anita Jancia (fot. materiały prasowe)

Jesienią Polsat pokaże nowy serial kryminalny "Ślad". To polska wersja formatu opracowanego przez TeleAlliance Media Holding AB. Za produkcję serialu odpowiada firma Tako Media.

Serial pojawi się na antenie Polsatu we wrześniu. Będzie opowiadał o losach policjantów i ekspertów ze specjalnego Centralnego Wydziału Śledczego. W rolach głównych wystąpią m.in. Anita Jancia, Mariusz Jakus, Aleksandra Hamkało, Cezary Łukaszewicz i Kamil Szeptycki.

Producentem i reżyserem formatu jest Okil Khamidov. Reżyserami części odcinków są również: Robert Wichrowski, Maciej Dutkiewicz, Mariusz Palej, Jan Kidawa-Błoński i Wojciech Nowak. Scenariusze są adaptowane przez grupę scenariuszową w składzie: Grażyna Wilczyńska, Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk i Patrycja Spychalska.

(GDYJ, 01.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Bosacka przegrała przed sądem z Formacja TV

Program "Zdrowie na widelcu" w Polsat Cafe prowadzi Anna Guzik (screen Ipla.tv)

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił pozew dziennikarki Katarzyny Bosackiej o plagiat przeciw spółce Formacja TV. Wyrok jest prawomocny. Bosacka nie wyklucza złożenia kasacji do Sądu Najwyższego.

Sprawa ciągnie się od 2013 roku, gdy Katarzyna Bosacka z TVN Style zarzuciła firmie producenckiej Formacja TV wykorzystanie pomysłów z jej programu "Wiem, co jem" w programie "Zdrowie na widelcu" w Polsat Cafe. Bosacka złożyła pozew przeciwko Formacja TV w marcu 2013 roku. Trzy lata później Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Bosackiej. Dziennikarka odwołała się od wyroku.

Magdalena Kłaczyńska, prezes zarządu Formacja TV, poinformowała "Presserwis", że pod koniec lipca 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił prawomocnie powództwo Bosackiej przeciwko Formacja TV o naruszenie praw autorskich i dóbr osobistych w związku z produkcją programu "Zdrowie na widelcu".

Bosacka nie zgadza się z postanowieniem sądu i po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku rozważy, czy złoży kasację w Sądzie Najwyższym.

(GDYJ, 01.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.