Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje dziennikarz i reportażysta Igor T. Miecik

Igor T. Miecik (fot. Jacek Marczewski/Agencja)

Zmarł Igor T. Miecik, dziennikarz i reportażysta, który specjalizował się w tematyce społecznej i wschodniej. Miał 47 lat.

Igor T. Miecik pracę dziennikarską zaczynał w „Gazecie Wyborczej”. Pracował też dla tygodnika „Przekrój”, "Super Expressu" i magazynu reporterów „Uwaga!” TVN. Był także związany z tygodnikiem „Polityka”, a w 2008 dołączył do redakcji tygodnika „Newsweek Polska”. 

Pisał książki reporterskie: „14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji”, „Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR”, „Sezon na słoneczniki”.

Dwukrotnie został laureatem nagrody Grand Press – w 2001 w kategorii Publicystyka (za poświęcony nieprawidłowościom w adwokaturze tekst w „Polityce” „Adwokaci diabłów”) i w 2007 roku w kategorii Reportaż telewizyjny” (wspólnie z Edytą Krześniak za materiał wyemitowany w TVN „Przepraszam za głód i chłód”). Był wyróżniany przez Amnesty International i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, a także nominowany do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

(MAK, 31.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.