Dział: PERSONALIA

Dodano: Lipiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edyta Żyła została dyrektorem marketingu w PGNiG

Edyta Żyła była dziennikarką programu "Misja specjalna" w TVP 1. W 2011 roku bez powodzenia startowała z listy PiS do Sejmu (screen: YouTube/Niezalezna TV)

Edyta Żyła, była rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości, została dyrektorem departamentu marketingu w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie.

Według portalu Onet.pl, który pierwszy podał tę informację, Edyta Żyła w PGNiG może zarabiać 20-30 tys. zł miesięcznie.

Edyta Żyła w 2007 roku była rzeczniczką Ministerstwa Sprawiedliwości, gdy resortem tym kierował po raz pierwszy Zbigniew Ziobro.

W czerwcu 2007 roku Patrycja Kotecka (żona Zbigniewa Ziobry) została p.o. wiceszefową Agencji Informacyjnej Telewizji Polskiej. Na forach internetowych pojawiły się wtedy wpisy negatywnie oceniające jej kompetencje. Wtedy Edyta Żyła wraz z pracownikami biura prasowego ministerstwa - Joanną Dębek i Piotrem Matczukiem - zaczęli pisać na forach o Koteckiej: "Najlepszy człowiek na to stanowisko. Profesjonalna dziennikarka niezależna od komuszego układu"; "Niezwykła osoba. Dynamiczna i bardzo pracowita. Po prostu urodzona dziennikarka"; "Wreszcie może uda się poprawić wizerunek najważniejszych serwisów TVP".

Gdy magazyn "Press" ujawnił autorów tych wpisów, tłumaczyli, że "wpisy zostały dokonane z komputerów służbowych, ale w godzinach wieczornych, poza godzinami pracy".

Po przegranych przez PiS wyborach w 2007 roku Edyta Żyła została dziennikarką programu "Misja specjalna" w TVP 1. W 2010 roku kandydowała na urząd burmistrza Grodziska Mazowieckiego, a w 2011 roku bez powodzenia startowała z listy PiS do Sejmu.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące Edyty Żyły.

(GDYJ, 27.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.