Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Laskowski prezesem Polskich Badań Internetu

Paweł Laskowski w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ve Interactive Poland (fot. materiały prasowe)

Paweł Laskowski, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ve Interactive Poland, został prezesem Polskich Badań Internetu. Taką decyzję podjęło Zgromadzenie Wspólników PBI. 

"Zamierzam w pełni zaangażować się na rzecz rozwoju badań internetu w Polsce i wdrażania nowych, strategicznych zadań PBI” - zadeklarował Paweł Laskowski cytowany w komunikacie spółki. 

Nowy prezes zapowiedział, że we współpracy z udziałowcami PBI i rynkiem będzie dążył do upowszechniania standardu pomiaru widowni internetowej oraz umocnienia rynku reklamy internetowej. "Chcę też rozwijać kompetencje Polskich Badań Internetu w dostarczaniu wiedzy o polskim internecie, wykorzystując moje dotychczasowe doświadczenie związane z reklamą internetową i rynkiem programmatic” – dodał.  

Laskowski w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ve Interactive Poland, specjalizującej się w rozwiązaniach onsite engagement i programmatic buying. Wcześniej zarządzał spółką zależną Dentsu Aegis – Amnet Polska. Był założycielem, udziałowcem i prezesem spółki informatycznej Comtica. Współtworzył telewizję 4funTV. W ostatnich latach Paweł Laskowski był też współzałożycielem sportowej stacji telewizyjnej Golf Channel, uruchomionej na licencji NBC Universal.

RAQ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Spiegel" ujawnił atak rosyjskich hakerów na niemieckie telewizje

(fot. Pixabay.com)

Rosyjscy hakerzy zaatakowali systemy informatyczne niemieckich stacji telewizyjnych ZDF i WDR - podał tygodnik "Spiegel".

Według pisma do ataku doszło na początku czerwca. Odpowiedzialna za niego ma być grupa hakerska Sandworm, rzekomo powiązana z rosyjskim wywiadem GRU. "Spiegel" podaje, że z serwerów i komputerów obu telewizji wyciekły dane. ZDF i WDR nie chcą komentować sprawy.

(LL, 30.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo