Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwsze wyniki Facebooka po aferze Cambridge Analytica rozczarowały rynek

To pierwsze wyniki finansowe Facebooka ogłoszone po skandalu z Cambrigde Analytica (fot. Rick Tap/ Unsplash)

Akcje Facebooka w handlu posesyjnym na nowojorskiej giełdzie zniżkowały nawet o 20 proc. w stosunku do ceny z zamknięcia środowej sesji. Powodem są ogłoszone wyniki za drugi kwartał 2018 roku.

Przychody spółki wyniosły 13,23 mld dol. i wzrosły o 42 proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2017 roku, ale analitycy spodziewali się 13,36 mld dol. Zysk netto wyniósł 5,11 mld (wzrost o 31 proc.). 

To pierwsze wyniki finansowe Facebooka ogłoszone po skandalu związanym z wyciekiem danych Cambridge Analytica, do którego doszło w marcu. Między innym z powodu tej afery wzrosło zatrudnienie w firmie - o 47 proc. do ponad 30 tys. osób.

"Inwestujemy w bezpieczeństwo tak dużo, że będzie to miało istotny wpływ na naszą zyskowność. Zaczynamy to widzieć w tym kwartale" - poinformował Mark Zuckerberg, prezes Facebooka.

Codziennie Facebooka odwiedza 1,47 mld użytkowników (wzrost o 11 proc.).  

(GK, 26.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.