Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Andrzej Gedymin, wieloletni dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego”

(fot. Pixabay.com)

W wieku 73 lat zmarł Andrzej Gedymin, dziennikarz specjalizujący się w tematyce żeglarskiej - poinformował na swojej stronie internetowej „Kurier Szczeciński”, z którym był związany przez kilkadziesiąt lat. 

Andrzej Gedymin był absolwentem studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1965 roku w szczecińskim oddziale Polskiej Agencji Prasowej. Rok później trafił do „Kuriera”, z którym był związany przez ponad 50 lat. Był kierownikiem redakcji porannej, dziennikarzem działów: sportowego i terenowego oraz depeszowcem.

Specjalizował się w tematyce żeglarskiej, był jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej. Został odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

(PAZ, 24.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca „Wiadomości Wrzesińskich” sprzedał swoją nowoczesną siedzibę

Siedziba „Wiadomości Wrzesińskich" przy ul. Kaliskiej razem z działką kosztowała wydawcę ok. 4 mln zł (fot. materiały prasowe)

Redakcja tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” (Wydawnictwo Kropka J. W. Śliwczyńscy) z początkiem sierpnia zmienia siedzibę. Dotychczasową wydawca musiał sprzedać z powodów ekonomicznych.

Wydawca „WW” od kilku miesięcy wynajmował część pomieszczeń w budynku przy ul. Kaliskiej 1D we Wrześni. W kwietniu zamieścił kolejne ogłoszenie, w którym deklarował chęć wynajęcia 400 z 530 mkw. powierzchni użytkowej nieruchomości. - Byli chętni, jednak oferowane stawki za najem okazały się za niskie, dlatego podjęliśmy decyzję o sprzedaży całego obiektu - mówi Waldemar Śliwczyński, właściciel tygodnika.

Budynek kupił Marek Winter, lokalny biznesmen, właściciel m.in. firmy Amwin, projektującej i stawiającej hale oraz biurowce. Kwoty transakcji nie ujawniono, ale wydawca przyznaje, że budynek sprzedał z „małą stratą”.

Do końca lipca redakcja „Wiadomości Wrzesińskich” ma przenieść się z dotychczasowej lokalizacji do wynajętych pomieszczeń na parterze i pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Harcerskiej 19 we Wrześni (120 mkw.). - Ciasno nam nie będzie. To miejsce w centrum miasta, więc będziemy bliżej ludzi. Pomieszczenia nie wymagają adaptacji do naszych potrzeb, dzięki czemu w krótkim czasie możemy się przenieść - podkreśla Śliwczyński.

Nowoczesna siedziba „Wiadomości Wrzesińskich" przy ul. Kaliskiej razem z działką kosztowała ok. 4 mln zł. Wydawca na jej budowę zaciągnął kredyt. Została zaprojektowana przez pracownię Ultra Architects. Budynek zwyciężył w plebiscycie Bryła Roku 2016, znalazł się też w finale World Architecture Festiwal oraz zdobył wyróżnienie w plebiscycie Stowarzyszenia Architektów Polskich.

- Daliśmy Wrześni piękny budynek, który przejdzie do historii polskiej architektury i zawsze będzie w pierwszej kolejności wymieniany jako siedziba „Wiadomości Wrzesińskich”. Jednak nasze potrzeby się zmieniły i nie musimy już mieć takiego obiektu. Rozstajemy się z nim z nutką żalu, ale zarazem z poczuciem ulgi, bo ta transakcja ratuje sytuację ekonomiczną gazety, a ta jest dla nas najważniejsza - mówi Śliwczyński.

(PAZ, 24.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.