Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 120 mln zł zysku netto Wydawnictwa Bauer w 2017 roku

Wydawnictwo Bauer w 2017 roku miało 119,8 mln zł zysku netto przy 495,3 mln zł przychodu – wynika ze sprawozdania spółki złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Zysk netto Wydawnictwa Bauer w 2017 roku był wyższy o 9,9 proc. od zysku wypracowanego w 2016 roku. Przychody wzrosły o 3,1 proc. – do 495,3 mln zł.

Wzrosły wydatki spółki na wynagrodzenia o 11,2 proc. - do 66,86 mln zł. Koszty ubezpieczeń i innych świadczeń pracowniczych wzrosły o 9,5 proc. do 10,1 mln zł. 

W 2017 roku spółka zatrudniała 634 pracowników. W 2018 roku nie są planowane żadne istotne zmiany w zatrudnieniu. 

W sprawozdaniu finansowym zarząd informuje, że sytuacja finansowa spółki jest stabilna, a wzrost zysku operacyjnego o 11 proc. był możliwy "głównie dzięki zyskownym nowym tytułom przejętym pod koniec ubiegłego roku ze spółki Phoenix Press".

(JOK, 24.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Andrzej Gedymin, wieloletni dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego”

(fot. Pixabay.com)

W wieku 73 lat zmarł Andrzej Gedymin, dziennikarz specjalizujący się w tematyce żeglarskiej - poinformował na swojej stronie internetowej „Kurier Szczeciński”, z którym był związany przez kilkadziesiąt lat. 

Andrzej Gedymin był absolwentem studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1965 roku w szczecińskim oddziale Polskiej Agencji Prasowej. Rok później trafił do „Kuriera”, z którym był związany przez ponad 50 lat. Był kierownikiem redakcji porannej, dziennikarzem działów: sportowego i terenowego oraz depeszowcem.

Specjalizował się w tematyce żeglarskiej, był jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej. Został odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

(PAZ, 24.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.