Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Lipiec 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rdesiński prezesem PFN, Świrski odchodzi z zarządu

Maciej Świrski nie jest już wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Jego miejsce zajmie Cezary Jurkiewicz, dotychczasowy prezes. Natomiast prezesem PFN zostaje Filip Rdesiński, do niedawna prezes Radia Poznań – poinformował serwis Tvp.info.

PFN została założona w 2016 r. przez 17 spółek Skarbu Państwa. Fundacja ma promować i ochraniać wizerunek Polski i polskiej gospodarki.

W pierwszym roku działalności założyciele przeznaczyli na działalność PFN 100 mln zł. PFN zasłynęła z organizowania kontrowersyjnej kampanii „Sprawiedliwe sądy”, która szkalowała sędziów w okresie, gdy PiS zaczął walczyć z sędziami i wymiarem sprawiedliwości. Za kampanię odpowiadał Świrski.

Maciej Świrski jest też byłym prezesem Reduty Dobrego Imienia, w ramach której powołał m.in. Społeczny Trybunał Narodowy, który miał skazywać na infamię. Trybunał ogłosił infamię, czyli utratę czci i dobrego imienia, Bolesława Bieruta, Stefana Michnika, Władysława Gomułki i Zbigniewa Domino.

Maciej Świrski pozostaje członkiem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

Filip Rdesiński odszedł z funkcji prezesa Radia Poznań (wcześniej Radio Merkury) po dwóch latach. Wcześniej pracował m.in. w ”Gazecie Polskiej” i serwisie Niezalezna.pl. W telewizji Republika występował w programie "Kulisy manipulacji". W 2011 roku kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

 

(MAK, 17.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.