Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Twarowski rusza z TwaroTV na Instagramie

Andrzej Twarowski, były dziennikarz Canal+, był twarzą i pomysłodawcą internetowego radia Zapinamypasy.pl (fot. Andrzej Hulimka/"Press")

Dziennikarz sportowy Andrzej Twarowski poinformował na Instagramie, że wystartował z projektem wideo TwaroTV. 

– Samą nazwę TwaroTV trzeba traktować z przymrużeniem oka. Będę po prostu robił relacje smartfonem z meczów i w trakcie rozmów z piłkarzami. Nie chcę określać dokładnie, jak często kibice znajdą nowe wideo, ale będę dla nich w miejscach ważnych wydarzeń – mówi Andrzej Twarowski. Dodaje, że Instagram daje ciekawe możliwości komunikacji.

Andrzej Twarowski, były dziennikarz Canal+, był twarzą i pomysłodawcą internetowego radia Zapinamypasy.pl. Radio zakończyło nadawanie w nocy z 5 na 6 czerwca, zaledwie kilka dni po tym, jak Twarowski oficjalnie rozpoczął w nim pracę. Prezes Remes Sport Bartosz Remplewicz, który zainwestował w Zapinamypasy.pl, zdecydował o jego zamknięciu, ponieważ – jak tłumaczył – projekt „nie spinał się pod względem finansowym”.

(JOK, 13.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Olbrychski, Seweryn i Kulesza czytają Sencowa w Culture.pl

Opowiadanie "Pies" czyta m.in. Andrzej Seweryn (screen Facebook.com/culturepl)

Serwis Culture.pl, prowadzony przez Instytut Adama Mickiewicza, w ramach cyklu "Polscy aktorzy czytają Sencowa" opublikował nagrania wideo, na których aktorzy czytają opowiadania ukraińskiego reżysera Olega Sencowa, skazanego przez rosyjski sąd na 20 lat łagrów. 

Daniel Olbrychski, Aleksandra Popławska i Andrzej Seweryn przeczytali opowiadanie "Pies", a Joanna Kulig, Agata Kulesza, Andrzej Chyra i Edyta Olszówka - "Babuszka".
Dla projektu "Polscy aktorzy czytają Sencowa” teksty przetłumaczyły je na język polski Katarzyna Chimiak i Anna Udziela. Zarówno tłumaczki, jak i aktorzy zaangażowali się w projekt pro bono.

"O Sencowie najczęściej mówi się jako o więźniu politycznym. Chcieliśmy pokazać również jego dorobek artystyczny, więc przetłumaczyliśmy na język polski i angielski jego wybrane opowiadania. Oprócz nagrania w języku polskim powstanie wideo, w którym polscy aktorzy przeczytają teksty Sencowa w języku rosyjskim" - opowiada autor projektu Żenia Klimakin.

Ukraiński reżyser filmowy Oleg Sencow był uczestnikiem ukraińskiej rewolucji na Majdanie. W marcu 2014 próbował zorganizować w rodzinnym Simferopolu zebrania przeciwko rosyjskiej aneksji Krymu. Został aresztowany 11 maja 2014 roku pod zarzutem planowania działań terrorystycznych, w sierpniu 2015 roku skazany przez rosyjski sąd na 20 lat łagrów. Według Amnesty International oraz wielu innych organizacji międzynarodowych Sencow jest więźniem politycznym. Reżyser w tej chwili jest więziony w kolonii Łabytnangi w Jamało-Nenieckim okręgu autonomicznym, prowadzi akcję głodową.

(KOZ, 15.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo