Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dla władz Polskiego Radia problemu z kierowaniem portalem przez Piotra Chęcińskiego nie ma

Na Piotra Chęcińskiego poskarżyli się pracownicy portalu (fot. materiały prasowe)

Władze Polskiego Radia zbagatelizowały skargi na dyrektora portalu Polskieradio.pl Piotra Chęcińskiego. Problem dostrzegły komisja etyki i związki zawodowe działające w spółce.

Na Piotra Chęcińskiego do komisji etyki poskarżyli się pracownicy portalu, zarzucając mu m.in. złe traktowanie podwładnych. W listopadzie 2017 roku komisja etyki Polskiego Radia uznała, że Piotr Chęciński łamał zasady etyki obowiązuje w spółce.

Ewa Heine, gdy była jeszcze przewodniczącą komisji etyki Polskiego Radia, wystosowała w kwietniu 2018 roku pismo do prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali, w którym napisała: "Trudno jest nam zrozumieć dlaczego pan dyrektor Piotr Chęciński nadal nie wypełnił zobowiązań podjętych podczas spotkania z komisją etyki".

Komisji odpisał członek zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. – Uważał, że nie mamy racji i że dyrektor Chęciński jest niewinny – relacjonuje Ewa Heine, która zasiadała w komisji etyki do maja, gdy zakończyła się jej kadencja.

W lutym do prezesa Polskiego Radia wspólne pismo wystosowało siedem związków zawodowych działających w spółce. Związkowcy poprosili o "jak najszybszą reakcję w sprawie wpływającej na pogorszenie warunków pracy, dramatycznej sytuacji w portalu Polskieradio.pl". Twierdzą, że dyrektor Chęciński "okazuje się być osobą o budzących wątpliwości kompetencjach interpersonalnych". Związkowcy opisują, że pracownicy portalu skarżą się m.in. na pogorszenie warunków pracy poprzez nieprzestrzeganie przez dyrektora ich zakresu obowiązków, wywieranie nieuzasadnionej presji, stawianie bezpodstawnych zarzutów.

Związki poprosiły prezesa Jacka Sobalę o odpowiedź, jakie działania podjął zarząd Polskiego Radia po zaleceniach komisji etyki w stosunku do Piotra Chęcińskiego, jak również – jakie działania zamierza podjąć w związku z niezastosowaniem się przez niego do zaleceń komisji etyki oraz eskalacją konfliktowej sytuacji w portalu.

Związkowcy odpowiedzi na list nie dostali. – Podczas spotkania z prezesem usłyszeliśmy, że żadnego problemu nie ma – relacjonuje jeden ze związkowców.

Chcieliśmy zapytać obecną przewodniczącą komisji etyki Ewę Ablewicz-Rzeczkowską, czy komisja będzie się dalej zajmować sprawą. – Jestem zajęta – ucina rozmowę Ablewicz-Rzeczkowska.

Piotr Chęciński, poproszony o odniesienie się do zarzutów, stwierdził, że we wszystkich sprawach musi odsyłać do rzecznika Polskiego Radia. Biuro prasowe spółki od piątku nie odpowiedziało na nasze pytania dot. działań podjętych przez zarząd.

(KOZ, 11.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brodka, Kortez, Zawiałow i Zalewski na imprezie "Lata z radiem" w Gdyni

Podczas imprezy Polskiego Radia wystąpi 16 artystów (fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio)

16 artystów wystąpi podczas imprezy Lato z Radiem Festiwal, która odbędzie się 26 sierpnia w Gdyni. Wśród prowadzących koncerty będą dziennikarze radiowej Trójki.  

W tym roku Polskie Radio zrezygnowało z trasy koncertowej "Lata z radiem" (w 2017 roku odwiedziła 20 miast). Postanowiło zorganizować jedną, ale większą imprezę z dwoma scenami - wspólnie z miastem Gdynią. I nie będzie to już tylko impreza radiowej Jedynki.
Na scenie Polski Top zaprezentują się: Brodka, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Kortez, Ørganek, Smolik/Kev Fox i Krzysztof Zalewski, a na scenie Idzie nowe zagrają: Król, MaJLo, Oxford Drama, Rebeka, Tulia, Barbara Wrońska, Xxanaxx i Daria Zawiałow.
Kierownictwo artystyczne nad festiwalem objął szef muzyczny radiowej Trójki Piotr Metz, który poprowadzi koncert razem z innymi dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, m.in. Anną Gacek, Agnieszką Szydłowską, Piotrem Baronem, Markiem Niedźwieckim i Pawłem Sztompke. Reprezentują przede wszystkim Program III Polskiego Radia. 
Lato z Radiem Festiwal 2018 będzie transmitowany i retransmitowany przez anteny Polskiego Radia i serwis PolskieRadio.pl.

(KOZ, 12.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.