Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski: TVP zarobiła na mundialu już prawie 78 mln zł

Prezes TVP poinformował, że spółka na trwającym mundialu zarobiła prawie dwa razy więcej niż na mundialach cztery czy osiem lat temu (fot. KOZ)

Telewizja Polska na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej zarobiła do tej pory 77,62 mln zł – poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

Z zaprezentowanych przez Kurskiego danych wynika, że od 14 czerwca do 5 lipca przychody ze sprzedaży reklam wokół mistrzostw przyniosły TVP 54,03 mln zł. Wpływy ze sponsoringu wyniosły 10,49 mln zł, a z internetu - 2,9 mln zł. TVP prognozuje, że na sprzedaży licencji na organizację stref kibica zarobi 6,5 mln zł. Z kolei reemisja kanału TVP 4K, reemisja TVP Sport w NC+ Go i Vectra Go oraz wykupienie przez NC+ i Orange reklam dostępności TVP 4K dała spółce 3,54 mln zł.

– Na porównywalnej imprezie osiem lat temu czy w 2014 roku telewizja zanotowała przychód około 38 mln zł. Teraz mamy przeszło dwa razy więcej – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezes TVP Jacek Kurski.

Na mundialach w 2014 i 2010 roku nie było jednak polskiej reprezentacji.

(KOZ, 11.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe studia "Wiadomości" i TVP Info jesienią

"Wiadomości" TVP 1 będą miały nową oprawę graficzną, którą przygotuje Platige Image (Screen: Wiadomosci.tvp.pl)

Jesienią mają być gotowe nowe studia "Wiadomości" TVP 1 i kanału informacyjnego TVP Info.

– Chciałbym z którymś z tych projektów zdążyć na kampanię samorządową, żeby relacjonować kampanię wyborczą już z nowego studia – powiedział dziennikarzom po wtorkowym briefingu prezes TVP Jacek Kurski. – Z punktu widzenia rozsądku pewnie lepiej byłoby, żeby to w pierwszej kolejności było studio TVP Info – dodał.

"Wiadomości" TVP 1 zyskają również nową oprawę graficzną – przygotuje ją studio Platige Image. Studio w komunikacie giełdowym podało, że koszty realizacji wyniosą ponad 8 proc. wartości przychodów ze sprzedaży grupy Platige Image za 2017 rok. To oznacza, że TVP zapłaci nie mniej niż 5,59 mln zł.

(KOZ, PAZ, 11.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.