Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Sakiewicza otrzymała 7,2 mln zł na Puszcza.tv z państwowego funduszu

Fundacja Niezależne Media otrzymała pieniądze na puszcza.tv z NFOŚiGW (Screen: Puszcza.tv)

Fundacja Niezależne Media, założona przez redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, otrzymała prawie 7,2 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie serwisu o Puszczy Białowieskiej  Puszcza.tv – podał portal OKO.press.

Jesienią 2016 roku fundacja Tomasza Sakiewicza zgłosiła propozycję uruchomienia i prowadzenia serwisu Puszcza.tv, którego celem ma być "propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, ochrony, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 2000 na przykładzie terenów Puszczy Białowieskiej".

Fundacja miała uzyskać dofinansowanie w wysokości 6 mln zł ze środków Unii Europejskiej. Projekt został skontrolowany przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Po wszczęciu tej kontroli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Środowiska poleciły wstrzymanie wypłaty środków na projekt. Pod koniec 2017 r. fundacja Sakiewicza wycofała wniosek o unijne finansowanie.

Jak podał we wtorek serwis OKO.press, 7,2 mln zł dotacji na Puszcza.tv zostało przyznane Fundacji Niezależne Media w ramach naboru prowadzonego od maja 2017 roku przez NFOŚiGW. Według OKO.press dotąd wypłacono 855 tys. zł. Umowa miała zostać podpisana pod koniec stycznia. Fundacja Niezależne Media ma m.in. tworzyć serwis Puszcza.tv i przeszkolić jego redakcję.

W serwisie Puszcza.tv dostępne są m.in. informacje o najważniejszych gatunkach żyjących w puszczy zwierząt i atrakcjach turystycznych. Na stronie znajduje się informacja, że serwis został dofinansowany przez NFOŚiGW.

Do tej pory nie udało nam się uzyskać komentarza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ani Fundacji Niezależne Media. 

(GDYJ, 10.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube rozpoczyna walkę z fake newsami

YouTube przyznał, że nowe funkcjonalności testuje od kilku miesięcy na niewielkiej grupie użytkowników (fot. "Press")

YouTube zapowiedział wielomilionowe inwestycje wymierzone w walkę z fake newsami.

Na początek serwis należący do Google przeznaczy na ten cel 25 mln dol. W ramach realizowanych działań YouTube zacieśni współpracę z renomowanymi, wiarygodnymi dostawcami informacji. Treści pochodzące z tych źródeł będą prezentowane na lepszych pozycjach w listingach serwisu.

Dodatkowo w przypadku kontentu dotyczącego ważnych, aktualnych lub historycznych wydarzeń materiały wideo uzupełniane będą treściami w formie tekstu pochodzącymi od sprawdzonych partnerów.

YouTube przyznał, że nowe funkcjonalności testuje od kilku miesięcy na niewielkiej grupie użytkowników.

(LL, 11.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.