Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcja internetowa Polskiego Radia 24 rozwiązana

(fot.Pixabay.com)

Polskie Radio zlikwidowało redakcję internetową Polskiego Radia 24 - dowiedział się "Presserwis".

Jak ustaliliśmy, z dziewięciu osób, które w niej pracowały, cztery zostały przeniesione do serwisu Polskieradio.pl, w ramach którego ma powstać nowy serwis dla informacyjnej anteny.

W Polskim Radiu 24 pozostał Tomasz Barański, dotychczasowy kierownik redakcji internetowej. Z kolei jeden z wydawców likwidowanego serwisu Dominik Panek pracuje teraz w archiwum Informacyjnej Agencji Radiowej.

(KOZ, 08.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dla władz Polskiego Radia problemu z kierowaniem portalem przez Piotra Chęcińskiego nie ma

Na Piotra Chęcińskiego poskarżyli się pracownicy portalu (fot. materiały prasowe)

Władze Polskiego Radia zbagatelizowały skargi na dyrektora portalu Polskieradio.pl Piotra Chęcińskiego. Problem dostrzegły komisja etyki i związki zawodowe działające w spółce.

Na Piotra Chęcińskiego do komisji etyki poskarżyli się pracownicy portalu, zarzucając mu m.in. złe traktowanie podwładnych. W listopadzie 2017 roku komisja etyki Polskiego Radia uznała, że Piotr Chęciński łamał zasady etyki obowiązuje w spółce.

Ewa Heine, gdy była jeszcze przewodniczącą komisji etyki Polskiego Radia, wystosowała w kwietniu 2018 roku pismo do prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali, w którym napisała: "Trudno jest nam zrozumieć dlaczego pan dyrektor Piotr Chęciński nadal nie wypełnił zobowiązań podjętych podczas spotkania z komisją etyki".

Komisji odpisał członek zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. – Uważał, że nie mamy racji i że dyrektor Chęciński jest niewinny – relacjonuje Ewa Heine, która zasiadała w komisji etyki do maja, gdy zakończyła się jej kadencja.

W lutym do prezesa Polskiego Radia wspólne pismo wystosowało siedem związków zawodowych działających w spółce. Związkowcy poprosili o "jak najszybszą reakcję w sprawie wpływającej na pogorszenie warunków pracy, dramatycznej sytuacji w portalu Polskieradio.pl". Twierdzą, że dyrektor Chęciński "okazuje się być osobą o budzących wątpliwości kompetencjach interpersonalnych". Związkowcy opisują, że pracownicy portalu skarżą się m.in. na pogorszenie warunków pracy poprzez nieprzestrzeganie przez dyrektora ich zakresu obowiązków, wywieranie nieuzasadnionej presji, stawianie bezpodstawnych zarzutów.

Związki poprosiły prezesa Jacka Sobalę o odpowiedź, jakie działania podjął zarząd Polskiego Radia po zaleceniach komisji etyki w stosunku do Piotra Chęcińskiego, jak również – jakie działania zamierza podjąć w związku z niezastosowaniem się przez niego do zaleceń komisji etyki oraz eskalacją konfliktowej sytuacji w portalu.

Związkowcy odpowiedzi na list nie dostali. – Podczas spotkania z prezesem usłyszeliśmy, że żadnego problemu nie ma – relacjonuje jeden ze związkowców.

Chcieliśmy zapytać obecną przewodniczącą komisji etyki Ewę Ablewicz-Rzeczkowską, czy komisja będzie się dalej zajmować sprawą. – Jestem zajęta – ucina rozmowę Ablewicz-Rzeczkowska.

Piotr Chęciński, poproszony o odniesienie się do zarzutów, stwierdził, że we wszystkich sprawach musi odsyłać do rzecznika Polskiego Radia. Biuro prasowe spółki od piątku nie odpowiedziało na nasze pytania dot. działań podjętych przez zarząd.

(KOZ, 11.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.