Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NC+ szykuje kolejne dwa kanały sportowe

Obecnie pod marką Canal+ istnieją dwa kanały sportowe, które transmitują m.in. ligę angielską (fot. materiały prasowe NC+)

Platforma NC+ chce zwiększyć liczbę nadających pod marką Canal+ kanałów sportowych - dowiedział się "Presserwis".

Jak ustaliliśmy, w planach jest uruchomienie Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4. - Rozważamy rozszerzenie oferty sportowej, prace trwają - odpowiada na nasze pytania rzeczniczka NC+ Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Przekonuje, że platforma w tej chwili nie ma skonkretyzowanych planów.

W pierwszym półroczu Canal+ Sport miał 0,12 proc. udziału w rynku, Canal+ Sport 2 - 0,04 proc., a nSport+ - 0,1 proc. (dane Nielsen Audience Measurement).

Plany NC+ nie dziwią, bo portfolio kanałów sportowych poszerzają też inni nadawcy - Telewizja Polsat uruchomi Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, a Eleven Sports Network jesienią 2017 roku stworzył Eleven Sports 4.

(KOZ, 07.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Wiadomości” będą miały nową oprawę graficzną

Aktualną wersję czołówki "Wiadomości" wprowadzono w styczniu 2015 roku (Screen: Vod.tvp.pl)

Studio Platige Image poinformowało o podpisaniu umowy z Telewizją Polską na kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie oprawy graficznej „Wiadomości”. Koszt realizacji to co najmniej 5,6 mln zł.

Umowę zawarto na okres 21 miesięcy. Nowa oprawa graficzna „Wiadomości” ma wykorzystywać technologię firmy Vizrt. Nie podano dokładnych kosztów realizacji, ale w komunikacie giełdowym wskazano, że wyniosą one ponad 8 proc. wartości przychodów ze sprzedaży grupy Platige Image za 2017 rok. To oznacza, że TVP zapłaci nie mniej niż 5,59 mln zł. 

To druga tego typu umowa zawarta w ostatnim czasie przez Platige Image. W pierwszej połowie czerwca studio poinformowało, że przygotuje oprawę telewizyjną Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Narodów dla Telewizji Polsat. 

(PAZ, 07.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.