Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Rosji dziennikarze mogą zostać „zagranicznymi agentami”

(fot. Pixabay)

Deputowani rosyjskiej Dumy Państwowej, zaproponowali, by dziennikarze współpracujący z mediami uznanymi za "pełniące funkcję zagranicznego agenta" sami mogli być uznawani za "zagranicznych agentów". Duma pracuje nad odpowiednimi poprawkami.

Zgodnie z propozycjami za "zagranicznych agentów" mogą być uznane nie tylko podmioty i osoby fizyczne, rozpowszechniające materiały mediów - "zagranicznych agentów", ale też osoby, które za wynagrodzeniem biorą udział w tworzeniu tych materiałów. Takie osoby, np. dziennikarze pracujący w mediach, których przychody pochodzą z zagranicy, będą musiały oznaczać swoje materiały adnotacją o statusie "zagranicznych agentów" i regularnie składać sprawozdania ze swej działalności.

W Rosji obowiązuje obecnie ustawa umożliwiająca uznanie za "zagranicznych agentów" media otrzymujące pieniądze z zagranicy. Wzorem dla tego rozwiązania było wcześniejsze prawo o organizacjach pozarządowych "pełniących funkcje zagranicznego agenta".

Do tej pory przepisy o "zagranicznych agentach" zastosowano wobec mediów amerykańskich - Głosu Ameryki, Radia Swoboda i kilku związanych z nimi projektów medialnych. Jednak przepisy są na tyle nieprecyzyjne, że mogą dotyczyć wielu firm medialnych.

(PAP, MAK, 03.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy „Press” w 1 min. i 49 sek. (wideo)

W najnowszym numerze "Press" m.in.: Wilkowicz pracuje dla Janusza, Iwaszkiewicz na salonach, Kusznierewicz na mieliźnie, Czabański zawsze stoi u boku prezesa, na Ukrainie dziennikarz zmartwychwstał, a polskie redakcje włączają bezpieczniki, by jak najmniej podpaść władzy. Jest też Ranking Antyrzeczników.

Zapraszamy do lektury w wersji drukowanej i wydaniu elektronicznym.

(03.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.