Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TD do organizacji dziennikarskich w Europie: upominajcie się o wolność słowa w Polsce

Towarzystwo Dziennikarskie przyłączyło się do oceny organizacji Reporterzy bez Granic, która w swoim raporcie wolności mediów na świecie sklasyfikowała Polską na 58. miejscu – najniższym w historii tego raportu.

Reporterzy bez Granic w swoim zestawieniu „World Press Freedom Index” zwrócili uwagę m.in. na złą sytuacje polskich mediów publicznych, próbę ukarania TVN za relacjonowanie protestów koło sejmu i próbę ścigania Tomasza Piątka za książkę o byłym ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu.

„Według raportu stan wolności mediów w Polsce jest obecnie najgorszy w historii od 1989 r. W 2018 roku Polska została sklasyfikowana na 58., czyli na najniższym od początku istnienia raportu (2002) miejscu, a od momentu przejęcia władzy i mediów przez PIS klasyfikowana jest coraz niżej. Obecnie znajdujemy się „w grupie państw, w których występują wyraźne problemy z poszanowaniem wolności prasy”. W pełni zgadzamy się z tą oceną” - napisał w imieniu Towarzystwa Dziennikarskiego Seweryn Blumsztajn, prezes tej organizacji.

Blumsztajn dodał: „Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do stowarzyszeń dziennikarskich i instytucji medialnych w Europie o dalsze stanowcze upominanie się o wolność słowa w naszym kraju i śledzenie sytuacji mediów w Polsce. Apelujemy też o przedstawianie sytuacji zarówno na forum krajowym, jak i międzynarodowym”.

(MAK, 03.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.