Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook blokuje "polityczne" reklamy Wallmartu i P&G

(fot. Pixaby.com)

Facebook zablokował reklamy sieci handlowej Wallmart i koncernu mieszanego Procter & Gamble, ponieważ miały one “polityczny przekaz”, a nie zostały odpowiednio oznaczone przez reklamodawców.

Reklamy zostały zablokowane, ponieważ łamią wprowadzone niedawno wewnętrzne reguły mówiące o tym, że treści reklamowe zawierające kontent o charakterze politycznym, wyświetlane amerykańskim użytkownikom Facebooka, muszą być wyraźnie opisane. Poza wskazaniem politycznego przekazu reklamy obok niej musi również być prezentowana informacja o osobie, firmie lub stowarzyszeniu, które sfinansowało kampanię. Według przedstawicieli Facebooka reklama Wallmartu dotycząca tworzenia nowych miejsc pracy, a także promocyjny post P&G dotyczący ruchu LGBT, nie spełniły wymogów.

W ostatnich kilkunastu miesiącach Facebook był ostro krytykowany za dopuszczanie do publikacji niezweryfikowanych reklam politycznych. W ub.r. serwis przyznał, że w czasie kampanii prezydenckiej w USA opublikował 3 tys. reklam o charakterze politycznym, których zleceniodawcami byli pochodzący z Rosji właściciele ponad 470 nieautentycznych kont łamiących wewnętrzne regulaminy Facebooka.

(LL, 02.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Piekara: Proces z Wellman wraca do punktu zero

Piekara twierdzi, że w wyniku decyzji sądu Wellman nie otrzyma ani pieniędzy, ani przeprosin (screen Twitter/@JacekPiekara)

Pisarz Jacek Piekara poinformował na Twitterze, że w wyniku decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musi opłacać przeprosin za obraźliwy tweet pod adresem dziennikarki TVN Doroty Wellman.

3 października 2016 roku Piekara napisał na Twitterze: "Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!".
Dorota Wellman pozwała go za to. Pisarz poinformował, że sąd nakazał mu przeproszenie Wellman, co jak wyliczył, kosztowałoby go prawie pół miliona złotych.
"Teraz proces wraca do punktu zero. Jest pozew D. Wellman przeciwko mnie i będą się toczyć sprawy zwykłym trybem. Tylko tym razem ze mną i moimi adwokatami na sali. I zaprosimy media!" - napisał Piekara na Twitterze w poniedziałek wieczorem. Pisarz zaznaczył, że będzie domagał się od Wellman zwrotu kosztów procesowych.

(MK, 03.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.