Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent odznaczył pośmiertnie zasłużonego dziennikarza z Podlasia

Okładka książki „Jan Kołkowicz. Dzieła zebrane” (fot.materiały prasowe)

Jan Kołkowicz został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Kołkowicz zmarł w 2007 roku. Był dziennikarzem i publicystą, specjalizował się w tematyce dotyczącej m.in. Armii Krajowej i organizacji Wolność i Niezawisłość. Działał w NSZZ „Solidarność”. 

W uznaniu zasług prezydent RP pośmiertnie odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Andrzeja Dudy order został wręczony przez doradcę prezydenta Zofię Romaszewską, bratu dziennikarza - Piotrowi Kołkowiczowi. W Międzyrzeczu Podlaskim odsłonięto też tablicę poświęconą Janowi Kołkowiczowi. Jego imieniem zostało nazwane również miejscowe rondo. 

(PAZ, 01.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konkurs dla fotoreporterów: „Aktywności Pomorza Zachodniego”

Magazyn „Press” i marszałek województwa zachodniopomorskiego ogłaszają konkurs fotograficzny pod hasłem: „Aktywności Pomorza Zachodniego”. Nagrodą jest udział w bezpłatnych warsztatach z laureatem Grand Press Photo 2018 Tymonem Markowskim.

Konkurs organizowany jest w związku z wędrującą po kraju wystawą Grand Press Photo 2018 – która 9 sierpnia br. zagości także w Centrum Galaxy w Szczecinie. Zdjęcia na konkurs obrazujące aktywności Pomorza Zachodniego jako regionu można zgłaszać od 3 lipca do 23 lipca wyłącznie poprzez stronę Zachodniopomorskiephoto.press.pl. Tam również znajdują się dodatkowe informacje o konkursie i regulamin.

Autorzy najlepszych zdjęć zostaną zaproszeni do Opery na Zamku w Szczecinie na bezpłatne warsztaty prowadzone przez Tymona Markowskiego - wielokrotnego laureata Grand Press Photo. Markowski jest także zdobywcą międzynarodowego tytułu Fotograf Roku w kategorii Event na International Photography Awards 2016 oraz tytułu Fotoreporter Roku 2016 w konkursie polskiego Stowarzyszenia Fotoreporterów. Jego prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Tymon Markowski jest członkiem kolektywu fotografów ulicznych Un-Posed. W Szczecinie poprowadzi 17 sierpnia br. warsztaty pt. „Kadr życia - jak zrobić fascynujące zdjęcie?”.

Partnerzy konkursu i warsztatów: „Press”, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Województwo Zachodniopomorskie oraz Opera na Zamku.

(RG, 03.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.