Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Piątek laureatem Nagrody za Wolność i Przyszłość Mediów

Tomasz Piątek otrzyma 30 tys. euro (screen YouTube.com)

Dziennikarz Tomasz Piątek otrzymał Nagrodę za Wolność i Przyszłość Mediów, przyznawaną przez Media Foundation of Sparkasse Leipzig.

"Przez ponad 20 lat aktywności dziennikarskiej Tomasz Piątek zyskał reputację krytycznego obserwatora zmian społecznych w swoim kraju, ale coraz częściej jest pod presją instytucji rządowych" - powiedział dyrektor zarządzający Media Foundation of Sparkasse Leipzig Stephan Seeger, cytowany w komunikacie prasowym. Dodał, że mimo coraz trudniejszych warunków pracy dziennikarzy w Polsce, Piątek nie daje się zastraszyć groźbami w swojej pracy śledczej.

Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 9 października w Lipsku. Tomasz Piątek otrzyma 30 tys. euro.

Tomasz Piątek w 2017 roku napisał książkę "Macierewicz i jego tajemnice". Otrzymał za nią Nagrodę Wolności Prasy, przyznawaną przez organizację Reporterzy bez Granic we współpracy z telewizją TV5 Monde.

Ministerstwo Obrony Narodowej, gdy kierował nim Antoni Macierewicz, złożyło doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej na Tomasza Piątka z artykułu mówiącego, że "kto stosuje przemoc lub groźbę wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych", może zostać skazany na trzy lata więzienia. Piątek miał być też ścigany za "publiczne znieważanie lub poniżanie konstytucyjnego organu RP". W marcu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła jednak wszczęcia dochodzenia w sprawie książki Piątka.

(KOZ, 29.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora zawiesza wydawanie czterech miesięczników - będą zwolnienia

Magazyny: "Avanti", "Logo", "Kuchnia" i "Opiekun", które dotychczas wydawane były przez zespół pionu Czasopisma Agory, od lipca przejmie "Gazeta Wyborcza". Z kolei wydawanie "Ładnego Domu", "Czterech Kątów", "Dziecka" i "Niezbędnika Ogrodnika" od października zostanie zawieszone - dowiaduje się "Presserwis".

Wydawcą magazynów, które przejmie "GW", zostanie Joanna Mosiej-Sitek. W związku ze zmianami redakcje czterech przejmowanych tytułów, a także pracownicy działów marketingu, sprzedaży i graficy, dołączą do "Gazety Wyborczej". Część osób z pozostałych magazynów dostało propozycję pozostania w Agorze, z resztą spółka się rozstaje. Jak informuje dyrektor komunikacji korporacyjnej Agory Nina Graboś, zwolnienia mogą dotknąć od kilku do kilkunastu osób.

Ponadto "Gazeta" przejmie działalność Agora Custom Publishing - zespołu odpowiedzialnego za działania wydawniczo-reklamowe.

Agora tłumaczy, że wprowadzane zmiany są elementem porządkowania prasowego portfolio oraz realizacją strategii wydawniczej, zgodnie z którą spółka koncentruje się na najsilniejszych i najbardziej rentownych tytułach.

(RAQ, 29.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.