Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reo.pl z podcastami i planami uruchomienia internetowego radia

Podcasty nagrywane są w Studiu Takto zrzeszającym grono współpracujących aktorów i lektorów (fot. materiały prasowe)

Działający od lutego serwis Reo.pl (Fundacja Reo) wprowadził nową funkcjonalność – teksty w wersji audio. Poza tym ma nowych autorów, a do końca roku ma w planach uruchomienie internetowego radia.

Reo.pl wystartował 28 lutego pod hasłem "Energia, klimat, rewolucja". Znajdują się w nim teksty dotyczące globalizacji, gospodarki, technologii czy rynku pracy. – Decyzja o nagrywaniu podcastów wynika z chęci wydłużenia czasu przebywania internauty na stronie. Podcasty nagrywane są w Studiu Takto zrzeszającym grono współpracujących aktorów i lektorów. Poza tym staramy się przekonać do czytania autorów tekstów. Magda Gacyk regularnie nadsyła swoje korespondencje dźwiękowe z Doliny Krzemowej w USA – mówi Paweł Sito, redaktor naczelny Reo.pl.

Sito był m.in. dyrektorem programowym Radiostacji, szefem działu rozrywki w "Przekroju", dyrektorem programowym kanału telewizyjnego Kino Polska, dyrektorem programowym i producentem w telewizji 4fun.tv oraz prezesem Fundacji Nowe Media. 
Wśród nowych autorów portalu Reo.pl jest m.in. politolog Paweł Krulikowski oraz autor bloga w NaTemat.pl Damian Maliszewski.

Jak przyznaje Paweł Sito, trwają prace nad internetowym radiem, w którym będą emitowane rozmowy i muzyka. Radio ma być interaktywne, a użytkownicy będą mogli na bieżąco komentować audycje lub oceniać piosenki. – To będzie bardzo innowacyjny projekt, ale nie chcę zdradzać przedwcześnie szczegółów – mówi Sito. 

Reo.pl ma kilka źródeł finansowania, m.in. fundatorami są firmy z sektora energetycznego związane z Fundacją Reo. Poza tym wydawca szuka mecenasów serwisu, zamierza rozwinąć ofertę z materiałami sponsorowanymi oraz angażować się w partnerstwa, np. wkrótce zaangażuje się w promocję antysmogowych filtrów do nosa. 

– Nie dziwi mnie taki model biznesowy portalu i przyszłego radia, gdyż w Polsce wciąż bardzo trudno przebić się do szerszego grona z tematyką chociażby ekologii czy energetyki. Dlatego słuszną strategią jest znalezienie mecenasów, przy jednoczesnym angażowaniu się w akcje społeczne. Posiadanie mecenasów zapewni finansowanie, a organizowanie akcji przełoży się na zwiększenie liczby odbiorców – komentuje Dariusz Sachajko, niezależny ekspert mediowy. – Cieszą mnie takie inicjatywy. Nie będzie im łatwo, ale mogą mieć wiernych odbiorców – dodaje. 

W podobnym tonie wypowiada się Maciej Niepsuj, buying director w domu mediowym MullenLowe MediaHub: – Nie wróżę projektowi wielkiego sukcesu biznesowego, gdyż dla reklamodawców wciąż najbardziej liczą się zasięgi. Z drugiej strony, jeśli radio na starcie zyska mecenasa, to będzie mu łatwiej budować wokół niego społeczność – mówi.

(JOK, 28.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze odchodzą z Radia Kraków, według "GW" z powodu upolitycznienia stacji

Według "GW" dziennikarze nie kryli, że głównym powodem ich odejścia był konflikt z prezesem stacji

Z Radia Kraków w ostatnich tygodniach odeszła trójka dziennikarzy: Dominika Baraniec, Jakub Kusy i Mateusz Żmija. Według krakowskiej "Gazety Wyborczej" rozstali się z rozgłośnią z powodu coraz większego jej upolitycznienia.

Wcześniej ze stacji odszedł również Grzegorz Krzywak - stało się to po wyemitowaniu w Radiu Kraków jego materiału, który był niekorzystny dla wojewody.

"GW" napisała, że odchodzący dziennikarze nie kryli, iż głównym powodem ich odejścia był konflikt z prezesem Przemysławem Bolechowskim i coraz większe upolitycznienie rozgłośni (żaden z nich w tekście "GW" nie wypowiedział się pod nazwiskiem).

"GW" wskazuje, że dziennikarze narzekali na coraz większy wpływ polityków Prawa i Sprawiedliwości i środowisk bliskich rządowi na kształt ramówki radia. Jako przykłady podano audycje "Radiowy klub Gazety Polskiej" (program prowadzi krakowski radny PiS i prezes Klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński) i "Rozmowy z wojewodą małopolskim" (gościem jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik).

Przemysław Bolechowski do tekstu "GW" odniósł się w serwisie Niezalezna.pl. "Od dwóch lat na naszej antenie jest normalnie – bezstronnie i publicystycznie. Pojawiła się ta część naszego społeczeństwa, której wcześniej odmawiano zarówno prawa głosu, jak i istnienia – jak ludzie związani z »Gazetą Polską«" - skomentował prezes rozgłośni.

Jakub Kusy na początku czerwca na Twitterze poinformował, że dołączył do zespołu serwisu Lovekrakow.pl. Dominika Baraniec została z kolei reporterką Radia Eska w Krakowie. "Wyruszam poszukiwać nowych wyzwań w szerokim świecie" - napisał pod koniec maja na Twitterze Mateusz Żmija. Z całą trójką nie udało nam się skontaktować. Przemysław Bolechowski nie odpowiedział na nasze pytania.

(KOZ, 28.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.