Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Milach z nominacją Magnum Photos

Rafał Milach (fot. Marek Szczepański)

Rafał Milach, jeden ze współzałożycieli kolektywu Sputnik Photos, znalazł się w piątce nominowanych fotoreporterów przez Magnum Photos. To pierwszy z trzech etapów do stania się, jako pierwszy Polak, pełnoprawnym członkiem tej legendarnej agencji. 

- Zostałem nominowany przez Marka Powera, jednego z członków Magnum. Złożyłem portfolio i w agencji głosowano nad przyjęciem mnie do grona nominowanych. O wynikach dowiedziałem się telefonicznie - mówi Milach „Presserwisowi”.

Decyzje dotyczące fotoreporterów nominowanych i stowarzyszonych zapadły na dorocznym spotkaniu Magnum Photos w Paryżu. Rafał Milach za dwa lata będzie mógł zostać członkiem stowarzyszonym, za cztery lata pełnoprawnym członkiem agencji.

Milach to wielokrotnie nagradzany fotoreporter. W 2008 roku został laureatem World Press Photo w kategorii Sztuka i rozrywka za fotoreportaż „Znikający cyrk” o emerytowanych artystach cyrkowych. Na trwającym w Łodzi międzynarodowym Fotofestiwalu jego książka "Pierwszy Marsz Dżentelmenów” otrzymała Nagrodę im. Krzyśka Makowskiego i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku.

Dotychczas żadnemu polskiemu fotoreporterowi nie udało się zostać członkiem Magnum Photos. Bogdan Dziworski, słynny fotograf i operator filmowy, przyznał, że „flirtował” z tą agencją fotograficzną, otrzymał nawet stosowną deklarację, ale ostatecznie nie zdecydował się na przyjęcie tej propozycji. „Żeby zaczepić się w Magnum, musiałbym rzucić wszystko, zacząć od nowa w innym kraju, bez znajomości języka. Zrobiłbym tam pewnie parę książek fotograficznych, a tak nakręciłem kilka filmów, które poszły w świat, i kilka książek też się udało opublikować, więc chyba nie straciłem na tym” - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl. 

Jednym z założycieli Magnum Photos był Dawid Szymin, znany pod nazwiskiem David Seymour, polski fotoreporter, pochodzący z żydowskiej rodziny. 

Więcej w „Presserwisie”

(PAZ, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany personalne w Agorze, powstanie nowy zespół sprzedażowy

Średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła w kwietniu 96 603 egz. (fot. Wikipedia)

Robert Staśkiewicz, dyrektor sprzedaży regionalnej marek prasowych Agory, 1 lipca obejmie stanowisko dyrektora rozwoju i sprzedaży produktu. Powstanie też nowy zespół sprzedażowy, który będzie odpowiadał za rynek ogłoszeń komunikatowych. 

Od 1 lipca dyrektorem sprzedaży regionalnej zostanie Marek Wilk, wydawca Regionu Katowice. Będzie on łączył obie funkcje. Po 12 latach z funkcją szefa redakcji lokalnych rozstaje się Wojciech Bartkowiak, który w maju został zastępcą wydawcy "Gazety Wyborczej". Szefem redakcji lokalnych zostaje Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w Gdańsku; będzie łączył obie funkcje.

"Od lipca powołaliśmy nowy zespół sprzedażowy, który będzie odpowiadał za rynek ogłoszeń komunikatowych" – informuje Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Agorze. Zespołem tym będzie zarządzała Danuta Kubow, która pełniła funkcję dyrektora sprzedaży w Trader Polska.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" (Agora SA) wyniosła w kwietniu 96 603 egz. i była niższa o 19,87 proc. niż w tym samym miesiącu 2017 roku.

(GDYJ, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.