Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kancelaria Prezydenta skarży się do KRRiT na „Wiadomości”

Andrzej Duda (fot. Radosław Czarnecki / wikipedia.org / lic. CC BY-SA 4.0)

Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta, przesłała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pismo, w którym domaga się „stosownych działań” wobec Telewizji Polskiej, która nie wyemitowała w „Wiadomościach” informacji o referendum konstytucyjnym Andrzeja Dudy - podaje „Gazeta Wyborcza”.

12 czerwca br. prezydent Andrzej Duda ogłosił propozycje pytań referendalnych. W wieczornym wydaniu „Wiadomości” nie pojawiła się na ten temat nawet wzmianka. Informacja została podana dopiero następnego dnia. Kancelaria Prezydenta zwróciła się do KRRiT o wyjaśnienie tej sytuacji. Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT poinformowała „Press”, że pismo wpłynęło w poniedziałek 25 czerwca.

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że we wcześniejszej publikacji pisała o zbyt późnym dotarciu do prezesa TVP Jacka Kurskiego informacji, w jaki sposób PiS zamierza publicznie komentować decyzję prezydenta. 

Jarosław Olechowski, szef „Wiadomości” i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej napisał 13 czerwca na Twitterze, że temat pytań referendalnych był szeroko przedstawiany i komentowany na antenach TVP. 

(PAZ, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Lipiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Horubała rozpoczął pracę w PISF

Andrzej Horubała w kwietniu br. odszedł z „Tygodnika Do Rzeczy” (screen: YouTube.com/Telewizja Republika)

Od wtorku Andrzej Horubała, do niedawna wicenaczelny „Tygodnika Do Rzeczy” (Orle Pióro), jest pełnomocnikiem dyrektora PISF ds. audytu produkcji - poinformowała „Gazeta Wyborcza”. 

Z informacji uzyskanych przez dziennik wynika, że Horubała ma przygotowywać analizy dotyczące producentów filmowych, którzy dostali dofinansowanie z programu „Produkcja filmowa”, analizować „sukcesy artystyczne i dystrybucyjne dofinansowanych produkcji”, a także sprawdzać prawidłowość wydawania pieniędzy przeznaczonych na dotacje. 

Andrzej Horubała w kwietniu br. odszedł z „Tygodnika Do Rzeczy” po tym, jak szef redakcji Paweł Lisicki zabronił mu opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza.

Wcześniej Horubała publikował w m.in. „Rzeczpospolitej”, „Życiu”, „Tygodniku Literackim” i „Debacie”.  Reżyserował cykle telewizyjne m.in. „Wieczór z wampirem”, „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, „Wojciech Cejrowski – Boso przez świat” oraz filmy dokumentalne. Był szefem programów artystycznych i rozrywkowych TVP1 oraz dyrektorem programowym Telewizji Puls. Jest współtwórcą nagrody muzycznej „Fryderyk”. 

(PAZ, 05.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.