Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Andrus poprowadzi audycję w letniej ramówce RMF Classic

Artur Andrus pod koniec 2017 roku zdecydował się rozstać z Trójką, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie udzielił mu zgody na współpracę z TVN 24 (fot. Piotr Król/Press)

W letniej ramówce na antenie RMF Classic zadebiutuje Artur Andrus, dziennikarz radiowy i artysta kabaretowy. Będzie prowadził audycję "Wakacje z Andrusem".

W każdą niedzielę o godzinie 9. Artur Andrus będzie rozmawiać z zaproszonymi gośćmi m.in. o wakacjach i podróżach. Będą wśród nich m.in. Barbara Krafftówna, Joanna Kołaczkowska, Robert Górski i Jacek Fedorowicz.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali się rozstać z Trójką, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie udzielił im zgody na współpracę z TVN 24.

W wakacyjnej ramówce RMF Classic pojawi się także audycja "Ale kosmos! Wakacje nie z tej ziemi". Będzie nadawana codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 11. Stacja przygotowała także magazyn o podróżach i letnich atrakcjach kulturalnych "Siesta i fiesta" (od godziny 15).

Wieczorem (po godz. 19) RMF Classic będzie nadawał programy muzyczne poświęcone m.in. muzyce z kultowych polskich seriali, propozycjom do plebiscytu na przebój 15-lecia RMF Classic oraz dyskografii chińskiego pianisty Lang Langa.

W weekendowe popołudnia na antenie pojawią się materiały związane z naturą, światem zwierząt i roślin oraz ekologią.

(GDYJ, 26.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od poniedziałku letnia ramówka radiowej Trójki

(fot. Pixabay.com)

W poniedziałek 2 lipca startuje letnia ramówka Programu III Polskiego Radia. Na antenie pojawią się m.in. nowe autorskie audycje aktora i poety Leszka Długosza, "Kwadrans Leszka Długosza", lidera zespołu Apteka Jędrzeja Kodymowskiego, "Apteka nocna" i muzyka Jana Młynarskiego.

"Kwadrans Leszka Długosza" będzie nadawany w czwartki (ok. godz. 23.40), audycja "Apteka nocna" w środy (od północy do 1.00). Jan Młynarski będzie przedstawiał w niedziele (w godz. 13.00-14.00) polskie utwory m.in. z okresu 20-lecia międzywojennego, a także ich współczesne interpretacje.

W porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.40) pojawi się nowy cykl pt. "Ja tam jadę". Jego autorka, Ewa Lipowicz, zaprezentuje ulubione miejsca, do których podróżują i które polecają dziennikarze Trójki. Na czas wakacji miejsce publicystycznego programu z telefonicznym udziałem słuchaczy "Za a nawet przeciw" zajmie audycja "Południk". W piątki zawieszoną na czas wakacji "Godzinę prawdy" zastąpi audycja "Ja tu gram", w której osoby ze świata kultury będą prezentować ulubione utwory muzyczne. Program poprowadzi Tomasz Żąda.

Młodzi dziennikarze muzyczni powiększą grono prowadzących audycję "Magazynek", w której prezentowane są nowości płytowe, informacje o festiwalach i wydarzeniach (wtorki i środy w godz. 15.00-16.00).

Na antenie Trójki emitowane będą także audycje związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym cztery debaty, które odbędą się w miejsce sobotniego "Śniadania w Trójce".

Z kolei na antenie Programu I Polskiego Radia pojawi się cykl "Lato z Radiem budzi ludzi". Zaprezentowana zostanie historia pacjentów wybudzonych ze śpiączki, podopiecznych dwóch klinik: warszawskiej dla dzieci oraz olsztyńskiej dla dorosłych. Cykl powstał we współpracy z Fundacją "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

(GDYJ, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.