Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Solorz: Przekłamaniem jest mówienie o wymianie dziennikarzy w Polsacie

Zygmunt Solorz-Żak (fot. Telewizja Polsat)

Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Cyfrowego Polsatu, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” odrzuca spekulacje, że awansowanie Doroty Gawryluk na szefową pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat to ukłon w stronę rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie sądzi też, by polscy politycy uwzięli się na przedsiębiorców.

Zygmunt Solorz-Żak, pytany o awans Doryty Gawryluk i zniknięcie z anteny Jana Kunerta, który wytykał przewinienia obecnej władzy, odparł: „Jan Kunert wcale nie odszedł z Polsatu. Przekłamaniem jest mówienie o wymianie dziennikarzy, o jakichś wielkich zwolnieniach. Nic takiego nie miało miejsca. Jest nowa szefowa i ma prawo dobrać sobie najbliższych współpracowników. I wszyscy mówią, że awans Doroty Gawryluk wynika z jej sympatii do PiS. Tyle, że kiedy Dorota zaczynała pracę w Polsacie, to nie było PiS, ani PO. Poglądy zostawia się u nas przed drzwiami wejściowymi do stacji, dziennikarze maja podawać fakty, a nie ich interpretacje. Jestem przekonany, że Dorota poprawi wyniki stacji i będzie gwarancją, że Polsat nadal będzie postrzegany jako najbardziej obiektywna stacja telewizyjna w Polsce”.

Przeprowadzający wywiad Szymon Krawiec i Grzegorz Sadowski przypomnieli też m.in., że krakowska skarbówka żąda od Cyfrowego Polsatu 24 mln zł zaległego podatku. „Dobra zmiana się na pana uwzięła?” - zapytali dziennikarze.

Zygmunt Solorz-Żak odpowiedział, że prowadzi działalność gospodarczą od lat 80, a od początku 90. telewizję. „>>Czy przez te wszystkie lata politycy uwzięli się na polskich przedsiębiorców<< - Solorz-Żak zaproponował, żeby postawić takie pytanie. „A moja odpowiedź na to: >>Nie, nie sądzę, aby ktoś na kogoś się uwziął<

Zygmunt Solorz-Żak znalazł się na drugimi miejscu „Listy 100 Najbogatszych Polaków” tygodnika „Wprost”. Jego majątek został wyceniony na 9,1 mld zł. Na pierwszym miejscu „Wprost” umieścił Michała Sołowowa (10,8 mld zł).

(MAK, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecz Polska-Kolumbia oglądało w TVP 13,63 mln widzów

Polska z Kolumbią przegrała 0:3 (screen Youtube/Wirtualna Polska)

Średnio 13,63 mln widzów oglądało w TVP 1 i TVP Sport mecz Polska – Kolumbia podczas mundialu w Rosji.

TVP 1 i TVP Sport – transmitując spotkanie, które rozegrano w Kazaniu w niedzielę 24 czerwca od godz. 20 – osiągnęły w tym czasie łącznie 75,45 proc. udziału w rynku. W Jedynce mecz śledziło 11,64 mln widzów, a w TVP Sport – 1,99 mln.
Mimo większej całkowitej liczby widzów drugi mecz reprezentacji Polski oglądała mniejsza widownia. 19 czerwca mecz Polska – Senegal na TVP 1 i TVP Sport oglądało średnio 11,13 mln widzów (78,14 proc.).
Polacy przegrali z Kolumbią 0:3. Ostatni mecz mundialowy rozegrają w czwartek 26 czerwca z Japonią.
Rekordem telemetrii w Polsce pozostaje ćwierćfinał Mistrzostw Europy w 2016 roku: Polska – Portugalia, który w TVP 1, Polsacie i Polsat Sport oglądało 15,97 mln widzów.
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(MK, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.