Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: TVN 24 najczęściej cytowanym medium w maju 2018

IMM opracowuje raporty o liczbie cytowań na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych (źródło: IMM)

Najczęściej cytowanym spośród wszystkich mediów w maju 2018 roku była telewizja TVN 24, przed stacją RMF FM, telewizją TVN i dziennikiem "Rzeczpospolita" oraz portalem Wirtualna Polska – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazła się "Rzeczpospolita" (1974 cytowań), wyprzedzając "Gazetę Wyborczą" (1322) i "Fakt" (1153) oraz "Super Express" (1088).
Najczęściej cytowanym tytułem wśród tygodników i dwutygodników były "Sieci" (278). Na drugim miejscu znalazł się "Wprost" (235). Trzecie miejsce zajął "Newsweek" (177).
Wśród magazynów najczęściej cytowano "Perspektywy" (670). Dalej były "Forbes" (122) i "Press" (104).
Spośród stacji telewizyjnych najwięcej cytowań uzyskał TVN 24 (2877). Na drugim miejscu był TVN (2346), a na trzecim TVP Info (825) tuż przed TVP 1 (762).
Liderem wśród stacji radiowych pozostaje RMF FM (2439). Na kolejnych miejscach były Radio Zet (1241) i Program I Polskiego Radia (861).
Najczęściej cytowanym portalem internetowym w maju była Wp.pl (1686), za którą znalazły się Onet.pl (1361) i Wpolityce.pl (661).

(MK, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Solorz: Przekłamaniem jest mówienie o wymianie dziennikarzy w Polsacie

Zygmunt Solorz-Żak (fot. Telewizja Polsat)

Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Cyfrowego Polsatu, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” odrzuca spekulacje, że awansowanie Doroty Gawryluk na szefową pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat to ukłon w stronę rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie sądzi też, by polscy politycy uwzięli się na przedsiębiorców.

Zygmunt Solorz-Żak, pytany o awans Doryty Gawryluk i zniknięcie z anteny Jana Kunerta, który wytykał przewinienia obecnej władzy, odparł: „Jan Kunert wcale nie odszedł z Polsatu. Przekłamaniem jest mówienie o wymianie dziennikarzy, o jakichś wielkich zwolnieniach. Nic takiego nie miało miejsca. Jest nowa szefowa i ma prawo dobrać sobie najbliższych współpracowników. I wszyscy mówią, że awans Doroty Gawryluk wynika z jej sympatii do PiS. Tyle, że kiedy Dorota zaczynała pracę w Polsacie, to nie było PiS, ani PO. Poglądy zostawia się u nas przed drzwiami wejściowymi do stacji, dziennikarze maja podawać fakty, a nie ich interpretacje. Jestem przekonany, że Dorota poprawi wyniki stacji i będzie gwarancją, że Polsat nadal będzie postrzegany jako najbardziej obiektywna stacja telewizyjna w Polsce”.

Przeprowadzający wywiad Szymon Krawiec i Grzegorz Sadowski przypomnieli też m.in., że krakowska skarbówka żąda od Cyfrowego Polsatu 24 mln zł zaległego podatku. „Dobra zmiana się na pana uwzięła?” - zapytali dziennikarze.

Zygmunt Solorz-Żak odpowiedział, że prowadzi działalność gospodarczą od lat 80, a od początku 90. telewizję. „>>Czy przez te wszystkie lata politycy uwzięli się na polskich przedsiębiorców<< - Solorz-Żak zaproponował, żeby postawić takie pytanie. „A moja odpowiedź na to: >>Nie, nie sądzę, aby ktoś na kogoś się uwziął<

Zygmunt Solorz-Żak znalazł się na drugimi miejscu „Listy 100 Najbogatszych Polaków” tygodnika „Wprost”. Jego majątek został wyceniony na 9,1 mld zł. Na pierwszym miejscu „Wprost” umieścił Michała Sołowowa (10,8 mld zł).

(MAK, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.