Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT czeka na materiały od TVP ws. programów, na które otrzymała liczne skargi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czeka na wyjaśnienia i materiały od nadawcy w sprawie programu "Studio Polska" w TVP Info z 9 czerwca oraz zapowiedzi materiału "Wiadomości" TVP z 17 kwietnia.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już ponad 50 skarg w związku z programem "Studio Polska" z 9 czerwca. Jego uczestnicy mieli określać osoby homoseksualne m.in. jako "zboczeńców" i "rzeszę nieszczęśliwych ludzi", a także mówić o "zezwierzęceniu człowieka" i "wypaczaniu modelu rodziny". "Czekamy na materiały od nadawcy" – informuje "Presserwis" Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.
Natomiast 17 kwietnia prezenter "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk, w zapowiedzi materiału o ataku Rafalali, powiedział: "Mężczyzna przebrany za kobietę atakował dzieci na ulicach Warszawy". "Tutaj również czekamy jeszcze na materiały od nadawcy i prosiliśmy o dodatkowe wyjaśnienia" – przekazała Teresa Brykczyńska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po tym, jak 31 marca "Wiadomości" TVP 1 zmanipulowały infografikę o nagrodach dla ministrów, wezwała Telewizję Polską do "zaniechania działań polegających na prezentowaniu oraz porównywaniu materiałów źródłowych w sposób, który może wprowadzać odbiorców w błąd".

(GDYJ, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: TVN 24 najczęściej cytowanym medium w maju 2018

IMM opracowuje raporty o liczbie cytowań na podstawie przekazów prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych (źródło: IMM)

Najczęściej cytowanym spośród wszystkich mediów w maju 2018 roku była telewizja TVN 24, przed stacją RMF FM, telewizją TVN i dziennikiem "Rzeczpospolita" oraz portalem Wirtualna Polska – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazła się "Rzeczpospolita" (1974 cytowań), wyprzedzając "Gazetę Wyborczą" (1322) i "Fakt" (1153) oraz "Super Express" (1088).
Najczęściej cytowanym tytułem wśród tygodników i dwutygodników były "Sieci" (278). Na drugim miejscu znalazł się "Wprost" (235). Trzecie miejsce zajął "Newsweek" (177).
Wśród magazynów najczęściej cytowano "Perspektywy" (670). Dalej były "Forbes" (122) i "Press" (104).
Spośród stacji telewizyjnych najwięcej cytowań uzyskał TVN 24 (2877). Na drugim miejscu był TVN (2346), a na trzecim TVP Info (825) tuż przed TVP 1 (762).
Liderem wśród stacji radiowych pozostaje RMF FM (2439). Na kolejnych miejscach były Radio Zet (1241) i Program I Polskiego Radia (861).
Najczęściej cytowanym portalem internetowym w maju była Wp.pl (1686), za którą znalazły się Onet.pl (1361) i Wpolityce.pl (661).

(MK, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.