Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT czeka na materiały od TVP ws. programów, na które otrzymała liczne skargi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czeka na wyjaśnienia i materiały od nadawcy w sprawie programu "Studio Polska" w TVP Info z 9 czerwca oraz zapowiedzi materiału "Wiadomości" TVP z 17 kwietnia.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już ponad 50 skarg w związku z programem "Studio Polska" z 9 czerwca. Jego uczestnicy mieli określać osoby homoseksualne m.in. jako "zboczeńców" i "rzeszę nieszczęśliwych ludzi", a także mówić o "zezwierzęceniu człowieka" i "wypaczaniu modelu rodziny". "Czekamy na materiały od nadawcy" – informuje "Presserwis" Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.
Natomiast 17 kwietnia prezenter "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk, w zapowiedzi materiału o ataku Rafalali, powiedział: "Mężczyzna przebrany za kobietę atakował dzieci na ulicach Warszawy". "Tutaj również czekamy jeszcze na materiały od nadawcy i prosiliśmy o dodatkowe wyjaśnienia" – przekazała Teresa Brykczyńska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po tym, jak 31 marca "Wiadomości" TVP 1 zmanipulowały infografikę o nagrodach dla ministrów, wezwała Telewizję Polską do "zaniechania działań polegających na prezentowaniu oraz porównywaniu materiałów źródłowych w sposób, który może wprowadzać odbiorców w błąd".

(GDYJ, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.