Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Animacja na podstawie książki Kapuścińskiego wyróżniona na festiwalu w Bolonii

W Polsce pierwszy pokaz filmu ma mieć miejsce podczas festiwalu Nowe Horyzonty (screen YouTube/Nextfilmpl)

Pełnometrażowa animacja "Jeszcze dzień życia" w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem, zdobyła specjalne wyróżnienie jury festiwalu Biografilm w Bolonii. Na YouTube ukazał się polski trailer filmu.

Międzynarodowy festiwal Biografilm w Bolonii, którego jury w środę wyróżniło "Jeszcze dzień życia", jest poświęcony filmom biograficznym oraz nowym trendom w narracji dokumentalnej i fikcji. Animacja już wcześniej została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W Polsce pierwszy pokaz filmu ma mieć miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 26 lipca do 6 sierpnia. Do polskich kin animacja w dystrybucji Next Film trafi 2 listopada.

"Jeszcze dzień życia" opowiada historię dziennikarza piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w 1975 roku. Animacja łączy film fabularny z dokumentem. Obraz w reżyserii Nenowa i de la Fuente zrealizowały Platige Image i Kanaki Film w koprodukcji z Walking the Dog, Wüste Film, Animationsfabrik i Puppetworks. W polskiej wersji animacji postaci Ryszarda Kapuścińskiego użyczył głosu Marcin Dorociński.

(MK, 22.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.