Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Animacja na podstawie książki Kapuścińskiego wyróżniona na festiwalu w Bolonii

W Polsce pierwszy pokaz filmu ma mieć miejsce podczas festiwalu Nowe Horyzonty (screen YouTube/Nextfilmpl)

Pełnometrażowa animacja "Jeszcze dzień życia" w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem, zdobyła specjalne wyróżnienie jury festiwalu Biografilm w Bolonii. Na YouTube ukazał się polski trailer filmu.

Międzynarodowy festiwal Biografilm w Bolonii, którego jury w środę wyróżniło "Jeszcze dzień życia", jest poświęcony filmom biograficznym oraz nowym trendom w narracji dokumentalnej i fikcji. Animacja już wcześniej została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W Polsce pierwszy pokaz filmu ma mieć miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 26 lipca do 6 sierpnia. Do polskich kin animacja w dystrybucji Next Film trafi 2 listopada.

"Jeszcze dzień życia" opowiada historię dziennikarza piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w 1975 roku. Animacja łączy film fabularny z dokumentem. Obraz w reżyserii Nenowa i de la Fuente zrealizowały Platige Image i Kanaki Film w koprodukcji z Walking the Dog, Wüste Film, Animationsfabrik i Puppetworks. W polskiej wersji animacji postaci Ryszarda Kapuścińskiego użyczył głosu Marcin Dorociński.

(MK, 22.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy prezes IWP chce wzmocnienia praw wydawców i zachowania ciągłości kolportażu

13 czerwca Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", został prezesem Izby Wydawców Prasy (fot. materiały prasowe)

Wzmocnienie pozycji prawnej wydawców na rynku cyfrowym oraz zapewnienie ciągłości kolportażu to główne wyzwania stojące przed nowym zarządem Izby Wydawców Prasy uważa Bogusław Chrabota, nowy prezes IWP i redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

13 czerwca IWP wybrała władze na kolejną kadencję. Nowym prezesem został Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" (zastąpił Wiesława Podkańskiego, który był prezesem przez 15 lat).
- Mamy dwa zasadnicze wyzwania i tysiąc pomniejszych. Pierwsze to kwestia Dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym. Trzeba wszelkimi sposobami skończyć z kradzieżą kontentu. Wytwarzane przez nas treści powinny być powszechnie dostępne w sieci, ale za opłatą, na dokładnie takich samych zasadach jak materiały filmowe i muzyczne - mówi Bogusław Chrabota. IWP popiera projekt dyrektywy, który został już przyjęty przez komisję prawną Parlamentu Europejskiego. - Wydawcy muszą mieć wzmocnioną pozycję prawną, by przetrwać, a ich przetrwanie jest potrzebne dla zachowania równowagi w procesie informowania opinii publicznej - dodaje Chrabota.
Wśród priorytetów IWP prezes wymienia także kwestię zapewnienia ciągłości kolportażu. - Złamanie tego rynku to odcięcie od prasy obszarów, które już dziś odczuwają skutki wykluczeń, także wykluczenia cyfrowego. Dlatego rynek kolportażu prasy musi być wzmocniony - mówi Chrabota.
Nowy prezes chce też: technologizacji IWP, wzmocnienia kontaktów z partnerami zagranicznymi i zwiększenia wpływu na legislację w kwestiach dotyczących wydawców. - Chciałbym, byśmy byli w jeszcze większym stopniu niż obecnie izbą referencyjną dla innych krajów. Musimy być głośniej słyszani w Brukseli i Europie - mówi Chrabota.

(GDYJ, 25.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.