Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski: TVP zarobiła już na mundialu 60 mln zł

TVP pokazuje wszystkie 64 mecze na antenach otwartych - TVP 1 i TVP 2 (screen vod.tvp.pl)

Telewizja Polska zarobiła dotąd 60 mln zł na mundialu w Rosji - podał prezes TVP Jacek Kurski. Dodał, że obsługa produkcyjna mundialu ze strony TVP to koszt kilkunastu milionów złotych.

Podczas konferencji prasowej prezes TVP powiedział, że "po raz pierwszy w historii ostatnich kilkunastu lat Telewizja Polska zarobiła na wielkiej imprezie sportowej". - Mimo wysokich kosztów produkcji i zakupu licencji udało się nam zarobić 60 mln zł - powiedział Kurski.

TVP na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji akredytowała ponad 150 osób. TVP pokazuje wszystkie 64 mecze na antenach otwartych - TVP 1 i TVP 2. Oferta programowa TVP Sport do 15 lipca jest poświęcona tylko mundialowi. Dodatkowo mecze w jakości 4K są pokazywane w nowym kanale TVP 4K.

(GDYJ, 22.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zgadza się na trzy nowe kanały Polsatu

Polsat uruchomi: Polsat Games, Polsat Rodzina i Smart Dom (screen Cyfrowy Polsat)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na uruchomienie przez Telewizję Polsat kanałów satelitarnych Polsat Games, Polsat Rodzina i Smart Dom.

KRRiT podjęła uchwałę o przyznaniu im koncesji. Polsat Games, którym kieruje Bartosz Pawlik, będzie kanałem dla osób interesujących się grami komputerowymi. Start przewidziano na drugą połowę roku - możliwe, że we wrześniu.

Wstępnie na wrzesień planowane jest również uruchomienie Polsat Rodzina o charakterze uniwersalnym. Z naszych informacji wynika, że w ramówce stacji znaleźć się ma m.in. tematyka religijna. Rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk stwierdza tylko, że "kanał będzie skierowany do wszystkich widzów ze szczególnym ukierunkowaniem na rodziny".

Trzeci nowy kanał to poradnikowy Smart Dom, nawiązujący do nazwy oferty pakietowania usług Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu.

(KOZ, 22.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.