Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcja „Polityki” rezygnuje ze wspólnego oglądania meczów Polaków na mundialu

Jerzy Baczyński typował zwycięstwo Polski z Senegalem 2:1 (Screen Youtube.com)

Dziennikarze „Polityki” wspólnie oglądali i typowali wynik meczu reprezentacji Polski z Senegalem. Tylko jeden prawidłowo przewidział rezultat. Redaktor naczelny Jerzy Baczyński zapowiada, że na razie koniec wspólnego oglądania w redakcji meczów naszej kadry na mistrzostwach świata w Rosji. 

W dniu meczu Polska-Senegal na stronie internetowej „Polityki” ukazał się filmik, w którym dziennikarze tygodnika typowali wynik tego spotkania, a szef redakcji Jerzy Baczyński zapowiadał wspólne kibicowanie. 

 

Piotr Sarzyński, dziennikarz kulturalny „Polityki”, jako jedyny z całej redakcji prawidłowo wytypował wynik meczu Polska-Senegal (1:2). 

- Nie sądzę, aby Piotr znał się bardziej niż cała reszta. Zajmuje się sztuką, jest zdystansowany od tematów piłkarskich, więc mógł pozwolić sobie na realistyczną ocenę - uważa Jerzy Baczyński, redaktor naczelny „Polityki”.

- Mój typ nie wynikał z pesymizmu, lecz realnej oceny naszego potencjału - wyjaśnia Sarzyński. - Oczywiście trochę strzelałem, ale czułem, że my wcale nie jesteśmy tacy świetni, a rywale tacy słabi, jak to było przedstawiane przez ostatnie tygodnie - dodaje.

Zespół „Polityki” mecz oglądał wspólnie w redakcji, ale jak przyznaje redaktor naczelny, frekwencja nie była oszałamiająca ze względu na porę meczu (godz. 17).

- Pamiętam mistrzostwa w Korei i Japonii. Wtedy pierwszy mecz Polaków oglądało u nas ze 150 osób, ale transmisja była o nieco wcześniejszej porze - przypomina Baczyński. 

Szef „Polityki” typował wynik 2:1 dla Polski. - Miałem jednak złe przeczucia. W teorii byliśmy faworytem, ale nasza drużyna jest chimeryczna i nie ma własnego stylu. Zagraliśmy bardzo nerwowo - ocenia redaktor naczelny tygodnika. 

Kolejne spotkanie Polaków w niedzielę. O godz. 20 zagramy z Kolumbią „mecz o wszystko”.

- Do tego stopnia atmosfera siadła po porażce z Senegalem, że raczej zrezygnujemy z pomysłu wspólnego oglądania kolejnych meczów. Niech każdy przeżywa jak chce występy naszej reprezentacji - mówi Baczyński.

Piotr Sarzyński ponownie nie przewiduje zwycięstwa Polski.

- Aż boję się teraz typować, ale powiem, że będzie 2:2. Oba zespoły mają ciąg na bramkę, więc trochę goli padnie - analizuje dziennikarz.

Na co dzień redaktor Sarzyński interesuje się futbolem i chodzi na mecze Legii.

- Przez lata w dziale dużo dyskutowałem o piłce ze Zdzisiem Pietrasikiem, który był zapalonym kibicem - wspomina. 

(PAZ, 20.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.