Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Dochnal ma przeprosić Dorotę Kanię w najdroższych czasach reklamowych

Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Doroty Kani (Screen: YouTube.com)

Lobbysta Marek Dochnal ma opublikować w telewizji przeprosiny za wypowiedź na temat dziennikarki Doroty Kani – orzekł Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Dochnala z 2008 roku, który w programie "Teraz my!" w TVN powiedział, że Kania (wówczas dziennikarka tygodnika "Wprost", obecnie redaktor naczelna Telewizji Republika) składała jego rodzinie propozycje pomocy w sprawach karnych w zamian za korzyści finansowe. Kani zarzucono płatną protekcję, ale w 2016 roku została uniewinniona.

W czwartek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych dziennikarki i nakazał Dochnalowi przeprosić Kanię w telewizji. Przeprosiny mają być wyemitowane bezpośrednio przed "Faktami" w TVN, "Wiadomościami" w TVP 1, "Panoramą" w TVP 2 , "Serwisem Info" w TVP Info, "Wydarzeniami" w Polsacie, "Informacjami dnia" w Telewizji Trwam i przed programem "Dzisiaj" w Telewizji Republika.

W 2012 roku Dochnal został skazany na 3,5 roku więzienia i 450 tys. zł grzywny za wręczanie łapówek b. posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi. W 2015 roku karę obniżono do trzech lat.

(IKO, PAP, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.