Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wewnętrzne loginy i hasła Radia Maryja były publicznie dostępne w internecie

(fot.pixabay.com)

Od 2014 roku w pliku tekstowym na serwerze Radia Maryja były ogólnie dostępne loginy i hasła do wewnętrznych systemów rozgłośni - ujawnił serwis Niebezpiecznik.pl.

Sprawę serwisowi zgłosił jeden z czytelników, który po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy „filetype:txt hasło” trafił na dostępny publicznie plik tekstowy na serwerze Radia Maryja. Fachowcy z Niebezpiecznika sprawdzili sprawę i odkryli, że na serwerze znajdował się plik z hasłami i notatkami dotyczącymi redakcyjnej pracy rozgłośni. Wysłali e-maile do Radia Maryja, ale nie otrzymali od razu odpowiedzi. 

„Telefon wkrótce zadzwonił. Porozmawialiśmy z człowiekiem odpowiedzialnym za serwis Radia Maryja. Był to świadomy bezpieczeństwa fachowiec, który — jak twierdzi — >>usiadł, gdy to zobaczył<<. Dodał, że sam niejednokrotnie podśmiewał się z podobnych wpadek i oto przyszedł ten dzień, gdy wydarzyło się to na jego podwórku” - opisuje redakcja Niebezpiecznika. 

Jak zaznaczono, Radio Maryja nie wysłało żadnej oficjalnej odpowiedzi serwisowi. „Sprawę zgłosiliśmy radiu 16 maja. Z publikacją trochę się wstrzymywaliśmy, aby dać czas na >>posprzątanie<<” - wyjaśniają autorzy tekstu na Niebezpieczniku. 

 

(PAZ, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gliński o wyroku SN ws. drukarza: to kwestia czysto polityczna

"Nikt w Polsce nie prześladuje takich czy innych mniejszości" - zaznaczył minister Gliński (screen: YouTube.com)

Wyrok Sądu Najwyższego ws. drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT to kwestia czysto polityczna - ocenił w piątek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jego zdaniem jest to próba wymuszenia równego traktowania kogoś, kto jest już równo traktowany.

Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasację prokuratora generalnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W mocy pozostaje wyrok, w którym Adama J. uznano za winnego wykroczenia, choć odstąpiono od kary.

Gliński proszony w Radiowej Jedynce o komentarz do wyroku SN ocenił, że jest to "kwestia czysto polityczna". "Po to to podniesiono, nagłośniono, żeby wymusić równe traktowanie kogoś, kto moim zdaniem jest absolutnie równo traktowany. Nikt w Polsce nie prześladuje takich czy innych mniejszości" - zaznaczył Gliński.

Jego zdaniem sąd uznał, że prawo mniejszości jest nadrzędne nad prawem do wolności sumienia i prawem do wolności wykonywania działań gospodarczych. "To nie do końca jest tak, że w 100 proc. ktoś, kto oferuje jakąś usługę w każdych warunkach musi ją wykonać. Przecież jest tysiące okoliczności mogących spowodować, że w danej chwili ktoś czegoś nie wykona" - mówił.

Wicepremier wskazał, że wielokrotnie spotykała go sytuacja, gdy szewc odmawiał mu usługi twierdząc, że "coś jest nie do zrobienia", kiedy on sam sądził że "da się to zrobić".

"Sąd uznał, że ważniejsze jest prawo do równego traktowania wszystkich, przy czym wyróżnił specyficzną mniejszość, która się opiera o kryteria współcześnie budzące dużo emocji, ale moim zdaniem nie są pierwszoplanowymi kryteriami różnicującymi ludzi. Tym bardziej w kraju wolnym, demokratycznym" - dodał.

(PAP, PAZ, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.