Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor białoruskiej agencji BiełaPAN podejrzany o niepłacenie podatków

„Dyrektor agencji informacyjnej BiełaPAN Aleś Lipaj jest podejrzewany o uchylanie się od płacenia podatków” – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Departamentu Śledztw Finansowych Komitetu Kontroli Państwowej Białorusi.

W komunikacie opublikowanym w czwartek po południu Komitet Kontroli Państwowej podał, że „A. Lipaj otrzymał w latach 2016-2017 od nierezydentów Białorusi dochód o równowartości ponad 1,3 mln rubli” (2,4 mln zł), świadomie nie zgłosił go i nie zapłacił podatku dochodowego. W sumie miał nie zapłacić ponad 173 tys. rubli (318 tys. zł).

Według komunikatu Lipaj, skonfrontowany z dowodami, miał się przyznać do winy i uiścić podatek. Mimo to milicja finansowa musiała podjąć czynności karno-procesowe, ponieważ kwota niezapłaconego podatku była wyjątkowo duża.

W czwartek rano obrońcy praw człowieka z Centrum Praw Człowieka Wiasna poinformowali o trwającym w mieszkaniu Lipaja przeszukaniu. Trwało ono blisko siedem godzin, prowadzili je funkcjonariusze Departamentu Śledztw Finansowych Komitetu Kontroli Państwowej.

Lipaj jest założycielem i redaktorem naczelnym największej niezależnej agencji informacyjnej BiełaPAN, która działa od 1991 r. Jest również właścicielem gazety internetowej Biełorusskije Nowosti (Naviny.by), będącej ważnym, niezależnym, ogólnodostępnym źródłem informacji o sytuacji na Białorusi.

(PAP,PAZ, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Dochnal ma przeprosić Dorotę Kanię w najdroższych czasach reklamowych

Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Doroty Kani (Screen: YouTube.com)

Lobbysta Marek Dochnal ma opublikować w telewizji przeprosiny za wypowiedź na temat dziennikarki Doroty Kani – orzekł Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Dochnala z 2008 roku, który w programie "Teraz my!" w TVN powiedział, że Kania (wówczas dziennikarka tygodnika "Wprost", obecnie redaktor naczelna Telewizji Republika) składała jego rodzinie propozycje pomocy w sprawach karnych w zamian za korzyści finansowe. Kani zarzucono płatną protekcję, ale w 2016 roku została uniewinniona.

W czwartek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych dziennikarki i nakazał Dochnalowi przeprosić Kanię w telewizji. Przeprosiny mają być wyemitowane bezpośrednio przed "Faktami" w TVN, "Wiadomościami" w TVP 1, "Panoramą" w TVP 2 , "Serwisem Info" w TVP Info, "Wydarzeniami" w Polsacie, "Informacjami dnia" w Telewizji Trwam i przed programem "Dzisiaj" w Telewizji Republika.

W 2012 roku Dochnal został skazany na 3,5 roku więzienia i 450 tys. zł grzywny za wręczanie łapówek b. posłowi SLD Andrzejowi Pęczakowi. W 2015 roku karę obniżono do trzech lat.

(IKO, PAP, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.