Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radia szykują specjalne audycje na mundial

(fot. pixabay.com)

Stacje radiowe przygotowują specjalne audycje na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które rozpoczynają się w czwartek.

Program I Polskiego Radia codziennie o 20 nadawać będzie specjalny dwugodzinny program. Jedynka zamierza transmitować mecze Polaków, spotkania ćwierćfinałowe, półfinały i finał turnieju. Również Trójka szykuje specjalne łączenia na żywo ze stadionów podczas meczów polskiej reprezentacji.

Dla Polskiego Radia mundial relacjonować będzie ośmioosobowa ekipa: dziennikarze naczelnej redakcji sportowej: Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Adam Malecki, Jan Kałucki, a także Robert Skrzyński z Radia Wrocław, Marek Solecki z Radia Kraków i korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.

W RMF FM, oprócz standardowych serwisów sportowych, pojawią się dodatkowe wydania – w różnych porach zgodnie z kalendarzem mistrzostw. Stacja wysłała do Rosji dziennikarzy Patryka Serwańskiego i Pawła Pawłowskiego, a także realizatora Michała Dukaczewskiego. Mają towarzyszyć polskim piłkarzom w bazie w Soczi, ale też pojawią się w miastach, gdzie Polacy będą rozgrywali mecze. W serwisie Rmf24.pl oglądać będzie można program wideo "Widziane z Rosji".

Radio Zet planuje nadawanie z Rosji wiadomości sportowych i niedzielnego magazynu "Sportowy finał tygodnia" – przygotowywać je będą Krzysztof Sendecki i Marcin Powideł. Dodatkowo do ramówki trafiły "Mundialowy magazyn piłkarski" (codziennie o 15.40) i cykl Agnieszki Kołodziejskiej "Fan żony".

Radio Tok FM na mundial wysłało Przemysława Pozowskiego. Stacja zwiększyła liczbę serwisów sportowych i wprowadziła do ramówki program "Mundial w Tok FM" (o 11.40, a w dni powszednie również o 16.40). Wydania specjalne tej audycji planowane są również po każdym meczu polskiej reprezentacji. W ramach "Światopodglądu" Agnieszki Lichnerowicz pojawi się cykl rozmów "W cieniu mundialu". Przygotowywany będzie też podcast Mateusza Warianki "Sportcast".

(KOZ, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gociek, Feusette, Lisiewicz i Ziemkiewicz w nowym cyklu radiowej Jedynki

Piotr Gociek, Krzysztof Feusette, Piotr Lisiewicz i Rafał Ziemkiewicz będą przygotowywać nowy cykl "Satyryczny komentarz rzeczywistości" nadawany w ramach "Lata z radiem" w Programie I Polskiego Radia. Samą audycję poprowadzą Monika Tarka, Robert Kilen, Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

Tym samym potwierdziły się ustalenia "Presserwisu" z maja. Publicyści będą w nowym cyklu komentować aktualne wydarzenia społeczne i polityczne. Cykl emitowany ma być od poniedziałku do piątku o 10.43 - Piotr Gociek w tygodniu będzie pojawiać się dwukrotnie.
Piotr Gociek i Rafał Ziemkiewicz związani są z "Tygodnikiem do Rzeczy", Krzysztof Feusette - z "Sieciami", a Piotr Lisiewicz - z "Gazetą Polską".
Audycję "Lato z radiem" od poniedziałku do piątku prowadzić będą Monika Tarka i Robert Kilen, a w soboty - na zmianę - Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.
W tym roku Polskie Radio zamiast trasy koncertowej "Lata z radiem" zorganizuje festiwal w Gdyni. W czasie wakacji reporterzy mają odwiedzić 63 miejscowości.

(KOZ, 20.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.