Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemiecki dziennikarz nie pojedzie na mundial z powodu obaw o jego bezpieczeństwo

Hajo Seppelt od lat demaskuje afery dopingowe w sporcie (screen: YouTube.com)

Niemiecki dziennikarz Hajo Seppelt, który ujawnił aferę dopingową w sporcie rosyjskim, nie pojedzie na piłkarskie mistrzostwa świata ze względu na istniejące obawy o jego bezpieczeństwo - poinformowała stacja telewizyjna ARD.

Decyzję podjęto po spotkaniu przedstawicieli pierwszego kanału państwowej telewizji niemieckiej z ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem. Jak dodała ARD, MSZ "musi potraktować poważnie analizy odpowiednich służb wewnętrznych i mogło dojść tylko do tego wniosku".

W połowie maja rosyjskie władze przyznały Seppeltowi wizę, której wcześniej mu odmówiły.

W 2014 roku ARD pokazała film dokumentalny Seppelta o systemie dopingu w rosyjskim sporcie. Uruchomiło to lawinę wydarzeń, a ich skutkiem było m.in. odebranie Rosjanom wielu medali olimpijskich z zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku, wykluczenie rosyjskich lekkoatletów z letniej olimpiady w Rio de Janeiro w 2016, a także dużej części reprezentacji tego kraju z zimowej w Pjongczangu.

(PAP, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP SDP staje w obronie Krzysztofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec (screen za tvp.pl)

Ostatnie publikacje poświęcone red. Krzysztofowi Ziemcowi mają charakter personalnej nagonki wymierzonej w jego wiarygodność jako dziennikarza - pisze w oświadczeniu Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Organizacja protestuje przeciwko „nieuzasadnionemu podważaniu wiarygodności osób pracujących w środkach masowego komunikowania czego jaskrawym przykładem jest kampania medialna wymierzona w red. Krzysztofa Ziemca z TVP”. 

Ziemiec, który prowadzi „Wiadomości” w TVP1, na niedawnym spotkaniu w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przekonywał, że nie ma całkowicie niezależnych mediów, także prywatnych, a on jest człowiekiem spoza układów, który dystansuje się od pewnych działań. Mówił: „gramy tak, jak nam przeciwnik na to pozwala”.

Spotkało się to z szeroką krytyką środowiska dziennikarskiego. Zdaniem CMWP, publikacje dotyczące wypowiedzi Ziemca „powstały w oparciu o wyrwane z kontekstu opinie i wypowiedzi ze spotkań ze studentami, a ich efektem jest fala nienawistnych i obraźliwych komentarzy”. Organizacja podkreśla, że „tego typu nieobiektywne publikacje” „źle służą debacie publicznej, przez co naruszają zasadę wolności słowa”.  

(PAZ, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo