Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Heronim Ruta wycofuje się z Cyfrowego Polsatu

Wieloletni partner biznesowy Zygmunta Solorza-Żaka Heronim Ruta sprzedaje w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book building, ABB) akcje Cyfrowego Polsatu, odpowiadające 4,4 proc. kapitału spółki i dające 3,44 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

Spółka Sensor Overseas, kontrolowana przez Heronima Rutę , chce sprzedać akcje Cyfrowego Polsatu. Agencje Bloomberg i PAP Biznes poinformowały, że na sprzedaż wystawiono ponad 28,18 mln akcji grupy, a oferta skierowana jest do ograniczonej grupy inwestorów. Ich wartość to ok. 630 mln zł.

W listopadzie 2017 roku Heronim Ruta odszedł z rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat. Ruta to jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela Cyfrowego Polsatu. Współpracuje z nim od lat 80. XX wieku. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, zbudował w całej Polsce sieć nadajników dla Telewizji Polsat.

"Parkiet" napisał, że osoby znające obu menedżerów twierdzą, że Heronim Ruta szykuje się teraz do emerytury i chce poświęcać czas rodzinie.

(MAK, 13.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zgodził się na fuzję AT&T z Time Warner. Transakcja warta 85 mld dolarów

Według analityków fuzja zapoczątkuje falę podobnych przejęć

Sąd federalny w Waszyngtonie wyraził zgodę na wartą 85 mld dolarów transakcję przejęcia koncernu medialnego Time Warner przez telekomunikacyjnego giganta AT&T. Fuzja, którą usiłował powstrzymać amerykański Departament Sprawiedliwości, może zapoczątkować falę podobnych transakcji.

Departament Sprawiedliwości obawiał się, że przejęcie przez AT&T koncernu Time Warner doprowadzi do podniesienia opłat za dostęp do oferty kablowej. Sędzia Richard Leon odrzucił tę argumentację, uznając, że nie jest poparta wystarczająco silnymi przesłankami. Przestrzegł również, że odwoływanie się od decyzji do sądu wyższej instancji prawdopodobnie nie wpłynie na zmianę oceny i będzie "wyraźnie niesprawiedliwe".

AT&T dowodziło, że fuzja zapewni firmie dostęp do informacji o widzach, pozwalając na konkurowanie z nowymi mediami, takimi jak Google, Facebook czy Netflix. W wyniku transakcji, która ma zostać przeprowadzona do 20 czerwca, AT&T ma przejąć m.in. grupy telewizyjne HBO i Turner (m.in. CNN, TNT, TMC i Cartoon Network) oraz wytwórnię filmową Warner Brothers i platformę satelitarną DirecTV. Tym samym AT&T stanie się największym na świecie koncernem medialnym zajmującym się produkcją i dystrybucją treści.

Komentatorzy spodziewają się, że fuzja wertykalna pomiędzy operatorem kablowym a firmą medialną stanie się wyznacznikiem dla postępowań dotyczących przyszłych konsolidacji i zapoczątkuje falę podobnych przejęć. Według informacji podanych przez agencję Reutera na decyzję sądu czekał Comcast, największy amerykański operator kablowy, który miałby teraz podjąć próbę złożenia konkurencyjnej wobec Disneya oferty wykupu koncernu 21st Century Fox.

Analitycy przewidują również, że jeżeli dojdzie do planowanego przez Shari Redstone połączenia CBS Corp. i Viacomu, nową spółkę może spróbować przejąć Verizon.

(MK, 13.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.