Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już ponad 30 skarg do KRRiT na sobotni program "Studio Polska" w TVP Info

Uczestnicy "Studia Polska" mieli określać osoby homoseksualne m.in. jako "zboczeńców" (screen vod.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już ponad 30 skarg w związku z sobotnim programem "Studio Polska" w TVP Info i wciąż napływają kolejne. O wyjaśnienie sprawy homofobicznych i dyskryminacyjnych wypowiedzi uczestników programu oraz braku reakcji na nie ze strony prowadzących wnioskowali m.in. przedstawiciele Kampanii Przeciw Homofobii i Nowoczesnej.

W trakcie programu emitowanego w ostatnią sobotę jego uczestnicy mieli określać osoby homoseksualne m.in. jako "zboczeńców" i "rzeszę nieszczęśliwych ludzi", a także mówić o "zezwierzęceniu człowieka" i "wypaczaniu modelu rodziny".

Treść swoich skarg do KRRiT udostępniły w internecie Kampania Przeciw Homofobii oraz posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej. W skargach podkreślają, że prowadzący program – Magdalena Ogórek i Jacek Łęski – nie reagowali na przytaczane komentarze, tym samym przyzwalając na mowę nienawiści.

"W sprawie programu »Studio Polska« z dnia 9.06.2018 roku KRRiT otrzymała do tej pory 33 skargi, jednak nadal napływają nowe" – przekazała "Presserwisowi" Karolina Czuczman z zespołu rzecznika prasowego KRRiT.

(MK, 13.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Heronim Ruta wycofuje się z Cyfrowego Polsatu

Wieloletni partner biznesowy Zygmunta Solorza-Żaka Heronim Ruta sprzedaje w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book building, ABB) akcje Cyfrowego Polsatu, odpowiadające 4,4 proc. kapitału spółki i dające 3,44 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

Spółka Sensor Overseas, kontrolowana przez Heronima Rutę , chce sprzedać akcje Cyfrowego Polsatu. Agencje Bloomberg i PAP Biznes poinformowały, że na sprzedaż wystawiono ponad 28,18 mln akcji grupy, a oferta skierowana jest do ograniczonej grupy inwestorów. Ich wartość to ok. 630 mln zł.

W listopadzie 2017 roku Heronim Ruta odszedł z rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat. Ruta to jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela Cyfrowego Polsatu. Współpracuje z nim od lat 80. XX wieku. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, zbudował w całej Polsce sieć nadajników dla Telewizji Polsat.

"Parkiet" napisał, że osoby znające obu menedżerów twierdzą, że Heronim Ruta szykuje się teraz do emerytury i chce poświęcać czas rodzinie.

(MAK, 13.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.