Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwanaście tytułów otrzymało po odwołaniu dofinansowanie od ministra kultury

Minister kultury Piotr Gliński (fot. Piotr Drabik/flickr.com)

Po rozpatrzeniu odwołań od wyników pierwszego naboru wniosków resort kultury rozdysponował dodatkowe 675 tys. zł na dofinansowanie działalności 12 czasopism.  

Wśród tytułów, które po odwołaniu otrzymają pieniądze, są: „Kurier Wnet” (100 tys. zł), „Więź”, „Znak”, „Zeszyty Literackie” (po 90 tys. zł), „Stolica”, „Beethoven Magazine”, (60 tys. zł), „Promyczek dobra” (57 tys. zł), „Kultura Liberalna” (50 tys. zł), „Projektor” (30 tys. zł), „LiryDram” (20 tys. zł), „Znad Pisy” (18 tys. zł) oraz wydające własne biuletyny Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej (10 tys. zł). Wszystkie 12 czasopism otrzymało środki na 2018 rok. 

Odwołania złożyły, lecz nie otrzymały środków, takie pisma jak m.in.: „Liberte!”, „Ha!art”, „Książki w Tygodniku. Magazyn literacki”, „Przegląd Polityczny”, „Czas Kultury”, „Zagłada Żydów. Studia i materiały” oraz „Res Publica Nowa”, która w pierwszym naborze uzyskała najwyższą ocenę (69,80 pkt) spośród pism, które nie otrzymały dofinansowania. 

W pierwszym naborze dofinansowanie otrzymało 86 tytułów. Największe przyznano Fundacji Ośrodka Karta – łącznie 337,5 tys. na trzy lata. Podział środków na tym etapie wzbudził sporo kontrowersji. Do ministra kultury Piotra Glińskiego trafiły listy wystosowane zarówno przez środowiska lewicowe, jak i konserwatywne, w których apelowano o pozytywne rozpatrzenie odwołań.

(PAZ, 05.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotograficzny Woodstock, czyli pierwsza edycja festiwalu FotoCamp

FotoCamp 2018 odbędzie się w Karkonoszach w dniach 14-17 czerwca (fot. Fotocamp2018)

Fotografowie związani z „National Geographic Polska” organizują pierwszy festiwal fotograficzny w Polsce - FotoCamp 2018. Przez trzy dni w Ścięgnach pod Karpaczem uczestnicy będą mogli wziać udział w warsztatach, prelekcjach, konkursach oraz spotkać się ze znanymi polskimi fotografami.

Pierwsza edycja imprezy, która odbędzie się w Karkonoszach w dniach 14-17 czerwca, ma być utrzymana w konwencji pleneru. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt warsztatów, spotkań i prezentacji. Poprowadzą je specjaliści, w tym czołówka polskich fotografów, także wielokrotni laureaci Grand Press Photo. Będą to m.in. Tomasz Tomaszewski, Maciek Nabrdalik, Joanna Kinowska, Marcin Zaborowski, Krystian Bielatowski, Wojciech Grzędziński, Maciej Moskwa, Tomasz Sikora czy Robert Wolański. Ofertę skonstruowano zarówno pod amatorów, jak i zaawansowanych fotografów.

- Przy okazji tej imprezy zależy nam na integracji środowiska fotografów oraz na zmniejszeniu dystansu między zawodowcami i amatorami – mówi jeden z organizatorów, Marek Arcimowicz. Goście będą bowiem dostępni dla uczestników przez cały festiwal i przewidziano czas na przeglądy portfolio. Będzie też okazja zapoznania się z możliwościami optyki, aparatów, drukarek lub porozmawiania o tym, jak dobrać najlepszy papier do swoich fotografii czy jak wydać fotoksiążkę. Zaplanowano ponadto koncerty i wieczorne ogniska.

Festiwal ma formułę otwartą. Dotychczas zgłosiło się ponad stu uczestników. Jest kilka rodzajów wejściówek; standardowe (dostępne w serwisie biletin.pl) zawierają wyżywienie i nocleg na Camp66. Szczegóły o festiwalu na stronie: www.fotocamp.pl. Patronem FotoCamp 2018 jest „National Geographic Polska”. Magazyn „Press”, organizator konkursu Grand Press Photo, jest partnerem wydarzenia. (RG)    

 

(RG, 05.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.