Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film na podstawie książki Grażyny Jagielskiej o życiu z korespondentem wojennym w konkursie w Karlowych Warach

W "53 wojnach" zagrały m.in. Magdalena Popławska i Kinga Preis (fot. Robert Jaworski/materiały prasowe)

Film "53 wojny" w reżyserii Ewy Bukowskiej, na podstawie książki "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym" autorstwa Grażyny Jagielskiej, żony byłego korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego, znalazł się w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Film zakwalifikował się do międzynarodowej sekcji East of the West, przeznaczonej dla pierwszych i drugich filmów z Europy Środkowej i Wschodniej, Bałkanów, Grecji, krajów byłego Związku Radzieckiego i Azji Wschodniej prezentowanych jako światowe, międzynarodowe lub europejskie premiery.
Jest to pełnometrażowy debiut Ewy Bukowskiej, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Jagielskich. W rolach głównych wystąpili Magdalena Popławska i Michał Żurawski. Polska premiera odbędzie się 19 października br.
Film "53 wojny" znalazł się już w konkursie Festiwalu Młodzi i Film.

(IKO, 04.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraiński dziennikarz skazany w Rosji na 12 lat

(fot. Pixabay.com)

Moskiewski sąd skazał ukraińskiego dziennikarza Romana Suszczenkę na karę 12 lat więzienia o zaostrzonym rygorze za szpiegostwo. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Prokurator domagał się dla niego 14 lat w kolonii karnej. Dziennikarz nie przyznał się do winy.

Suszczenko pracował dla państwowej ukraińskiej agencji prasowej Ukrinform. Został zatrzymany we wrześniu 2016 roku w Moskwie, gdzie podczas urlopu odwiedzał krewnych. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdziła wówczas, że jest on funkcjonariuszem ukraińskiego wywiadu wojskowego w randze pułkownika.
Obrona zapewniała, że dziennikarz padł ofiarą prowokacji. 

Z apelem o uwolnienie Suszczenki zwracali się deputowani Parlamentu Europejskiego, członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i międzynarodowe organizacje dziennikarskie.

(LL, 04.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.