Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat wygasi Polsat News 2

Polsat News 2 kończy emisję własnych produkcji. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że kanał zakończy nadawanie.

Jak się dowiedzieliśmy, od 25 czerwca br. Polsat News 2 nadawać ma tylko powtórki z Polsat News i transmisje z konferencji prasowych. Stacja nie będzie już pokazywać swoich programów publicystycznych. Obecnie nadaje m.in. "Prawy do lewego. Lewy do prawego" Mariusza Ziomeckiego i Witolda Jurasza, "Kulturę do kwadratu" Anny Sańczuk i Macieja Ulewicza, "Rozmowę polityczną" Dominiki Długosz, "To był dzień na świecie" Grzegorza Dobieckiego i Jana Mikruty oraz "Fajkę pokoju" Jolanty Fajkowskiej.
Według naszych ustaleń niektóre programy mają szansę trafić do ramówki Polsat News. Już od tego tygodnia "To był dzień na świecie" emitowany będzie równolegle na dwóch antenach. To powrót tego programu do Polsat News po ponadpięcioletniej przerwie.
Ustaliliśmy, że Telewizja Polsat planuje docelowo zamknięcie Polsat News 2. Dyrektor pionu informacji i publicystyki Dorota Gawryluk odesłała nas do rzecznika Tomasza Matwiejczuka, ale komentarza nie udało nam się od niego uzyskać. 
Z końcem kwietnia 2018 roku z anteny Polsat News 2 spadł już program Dominiki Długosz "Młode wilki" (młodzi politycy komentowali w nim wydarzenia tygodnia). Wcześniej, z końcem września 2017 roku, zakończono emisję programu "WidziMiSię" prowadzonego przez Michała Figurskiego i Mariusza Rokosa. Od początku 2017 roku zrezygnowano na tej antenie z serwisów informacyjnych i rozmów z gośćmi w ciągu dnia.
Polsat News 2 (początkowo Polsat News+) rozpoczął nadawanie w czerwcu 2014 roku, zajmując miejsce Polsat Biznes. Ówczesny prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki mówił, że będzie on ”nakierowany na bardziej pogłębioną debatę o polityce, gospodarce czy stanie światowej ekonomii”.
Polsat News 2 w 2017 roku uzyskał 0,14 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 0,07 proc. w grupie komercyjnej, podczas gdy Polsat News zdobył odpowiednio 1,14 proc. i 0,75 proc. (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, GDYJ, 04.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.