Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ po 36 latach przestanie we Francji transmitować tamtejszą ekstraklasę

(fot.pixabay.com)

Za 1,15 mld euro rocznie władze ligi francuskiej sprzedały krajowe prawa do transmisji meczów Ligue1 w latach 2020-24. Największym przegranym przetargu jest Canal+.

Najatrakcyjniejsze pakiety nabyła Mediapro - hiszpańska spółka kontrolowana przez chiński fundusz Orient Hontai Capital. Pozostałe kupiły spółka BeIN Sports oraz grupa telekomunikacyjna Free.

Żadnego pakietu nie pozyskał Canal+, który od 1984 roku nieprzerwanie transmituje rozgrywki francuskiej ekstraklasy (choć nie zawsze na wyłączność).  

W porównaniu z poprzednim przetargiem, który obejmował lata 2016-2020, prawa do pokazywania Ligue1 sprzedano za kwotę większą aż o 60 proc. 

W Polsce prawa do transmisji ligi francuskiej posiadał przez ostatnie lata Eleven Sports. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, kto będzie pokazywał rozgrywki od sezonu 2018/19. 

(PAZ, 30.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.