Dział: INTERNET

Dodano: Maj 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Minister grozi dziennikarzom Energetyka24.com: „przestaną istnieć w sektorze”

Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, o  Piotrze Maciążku, redaktorze naczelnym Energetyka24.com, powiedział: „Sądzę, że zarówno jego portal, jak i on sam przestaną istnieć w sektorze”.

22 maja dziennikarze Piotr Maciążek i Jakub Wiech w tekście opublikowanym w portalu Energetyka24.com poinformowali, że stworzyli fikcyjnego eksperta Piotra Niewiechowicza, a kontakt z nim nawiązała jedna z osób z otoczenia Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki temu dziennikarze weszli w posiadanie niejawnych informacji na temat budowy gazociągu Baltic Pipe.

W poniedziałek 28 maja minister Piotr Naimski był gościem poranka rozgłośni katolickich "Siódma 9”. Prowadzący audycję Marcin Fijołek zapytał o dane wrażliwe przekazane przez jednego z ministerialnych urzędników nieistniejącemu ekspertowi. – Żadne dane wrażliwe nie zostały przekazane. Pan redaktor Maciążek, który chciał być do tej pory dziennikarzem zajmującym się sektorem energetycznym i być traktowany jako ekspert w tej dziedzinie, przesunął się do dziennikarstwa, które śledzi sensację, prowokuje i jest niepoważne. Sądzę, że zarówno jego portal, jak i on sam przestaną istnieć w sektorze – powiedział Naimski.
- Traktuję te słowa jednoznacznie, jako groźby – podkreślił Piotr Maciążek. – Polityk nie powinien pozwalać sobie na tego typu komentarze pod adresem wolnych mediów. Zamiast skupić się na sprawie, atakuje się dziennikarzy – dodał.

Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej”, skomentowała na Twitterze: „Nie ma mojej zgody na groźby w kierunku dziennikarzy. Niczego się nie nauczyli. Czas powiedzieć dość. I to głośno”. A Łukasz Warzecha, publicysta „Tygodnika do Rzeczy”, napisał: „Reakcja Naimskiego na świetną robotę @Piotr_Maciazek. Ręce opadają. Oni się naprawdę niczego nie uczą”.

Redaktor naczelny portalu Energetyka24.com zapewnia, że nie zamierza ujawniać informacji, jakie zostały przekazane w trakcie prowokacji.

– Zapewniam, że wyciekły przynajmniej dwie kwestie, które mogłyby utrudnić realizację projektu Baltic Pipe. Te informacje wcale nie muszą być objęte klauzulą poufności, aby być newralgiczne. W moim przekonaniu nie powinno się ich ujawniać – powiedział Maciążek. Podkreślił, że nie ma zamiaru wchodzić w polemikę z ministrem Naimskim, ale czeka na podjęcie przez władze kroków, które pozwolą zabezpieczyć kluczowy projekt dla polskiego przemysłu energetycznego.

(PAZ, 29.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.