Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W 2017 roku PAP miała 3,2 mln zł straty, wzrosło zatrudnienie

W PAP wzrosło zatrudnienie (fot. Marek Mazurkiewicz / CC BY-SA 3.0)

W 2017 roku Polska Agencja Prasowa miała 3,2 mln zł straty (rok wcześniej zanotowała zysk 160 tys. zł) - wynika ze sprawozdania z działalności spółki.

Prezes PAP Wojciech Surmacz potwierdza, że do Rady Mediów Narodowych wpłynęło sprawozdanie z działalności PAP w 2017 roku. Z informacji, do których dotarł "Presserwis", wynika, że wyszczególniono w nim, iż  przychody agencji ze sprzedaży serwisów w 2017 roku wyniosły 24,9 mln zł i były niższe o 1,3 mln zł niż w 2016 roku. Przychody ze sprzedaży serwisów biznesowych spadły o około 500 tys. zł i o tyle samo zmniejszyły się wpływy z serwisu fotograficznego.

Natomiast w 2017 roku w agencji zatrudnionych było 411 osób (w tym 277 dziennikarzy) - rok wcześniej 371 osób (w tym 249 dziennikarzy).

W październiku 2017 roku prezes PAP Artur Dmochowski, po tym jak został zawieszony, złożył rezygnację. Od stycznia 2018 roku prezesem PAP jest Wojciech Surmacz, a wiceprezesem Tomasz Przybek.

(GDYJ, 25.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anne Applebaum Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej”

Anne Applebaum (fot. Wikimedia Commons)

Podczas uroczystej gali z okazji 29. urodzin „Gazety Wyborczej” ogłoszono laureata tytułu Człowiek Roku, którym została pisarka i publicystka Anne Applebaum oraz wyniki plebiscytu Ludzie Roku 2017, których wybrali czytelnicy dziennika.

Applebaum pracowała jako dziennikarka w „The Economist”, „The Spectator”, „Evening Standard” oraz internetowym magazynie „Slate”. Obecnie jest publicystką „The Washington Post”, współpracuje też z „Gazetą Wyborczą”. Jest znawczynią Europy Środkowo Wschodniej, napisała m.in. trylogię o Związku Sowieckim, w której skład wchodzą książki „Gułag”, „Za żelazną kurtyną” oraz „Czerwony głód”. Za pierwszą z nich dostała Nagrodę Pulitzera.  Laudację na część Applebaum wygłosił prof. Jarosław Hrycak. Nagrodę przyznano po raz 20. Przed rokiem zdobył ją Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. 

Plebiscyt Ludzie Roku Czytelników „Gazety Wyborczej” ma wyróżniać osoby, które w minionym roku zmieniały świat na lepsze, aktywnie działając w różnych dziedzinach życia społecznego. Laureaci wybrani zostali w internetowym głosowaniu przez czytelników "Gazety Wyborczej".

W kategorii „nauka i innowacje” nagrodzono prof. Krystiana Jażdżewskiego, inicjatora programu Badamy Geny. Człowiekiem Roku w kategorii „biznes i technologie” został Michał Borkowski, współzałożyciel i szef portalu Brainly. W kategorii „sport” zwyciężyli polscy himalaiści: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor. W kategorii „kultura” uhonorowany został prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin”. W kategorii „społeczeństwo obywatelskie” przyznano trzy nagrody. Otrzymali je: Jerzy Owsiak (twórca i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), Paweł Kasprzak (lider ruchu Obywatele RP) oraz Symboliczny Polski Sędzia.

Dodatkową nagrodę przyznano rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych. W ich imieniu nagrodę odebrała Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego.

(PAZ, 25.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.