Dział: INTERNET

Dodano: Maj 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook otworzył w Warszawie centrum szkoleniowo-konferencyjne

(fot. Pixabay.com)

Firma Marka Zuckerberga zainaugurowała we wtorek w Warszawie pierwszy w Europie Środkowej niekomercyjny ośrodek szkoleniowo-konferencyjny "Przestrzeń by Facebook". W pierwszym roku w Polsce z programu szkoleniowego "Przestrzeni" w zakresie kompetencji cyfrowych ma skorzystać 50 tys. osób.

Nowo otwarte centrum Facebooka ma promować przedsiębiorczość, walkę z wykluczeniem cyfrowym i budowanie kompetencji w tym zakresie – głównie wśród ludzi wchodzących na rynek pracy, a także wśród przedstawicieli małych i średnich firm. "Przestrzeń" ma również umożliwiać organizacjom pozarządowym i społecznościom lokalnym niekomercyjne wykorzystywanie obiektu jako miejsca spotkań.
Pierwszy program szkoleniowy "Przestrzeni" jest realizowany we współpracy z Freeformers. Do czerwca 2019 roku w ramach programu "Kompetencje cyfrowe i rozwój gospodarczy - Młodzi na rynku pracy" przeszkolenie w obszarze kompetencji cyfrowych (na różnych poziomach zaawansowania) ma odebrać 50 tys. osób w Polsce, w tym 12,5 tys. na żywo. Pozostali uczestnicy programu skorzystają z kursów online. Projekt realizowany w ramach ogłoszonego w styczniu br. programu Community Boost EU honorowym patronatem objęły: Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
We wtorkowym wydarzeniu wzięła udział m.in. wiceszefowa Facebooka odpowiedzialna za region EMEA Nicola Mendelsohn. Poza Polską podobne obiekty mają powstać również we Włoszech i w Hiszpanii.

(MK, 23.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet-RAS chce usunięcia tekstu z Tvp.info o dziennikarzu "Faktu"

(screen z Tvp.info)

Grupa Onet-RAS Polska zażądała od Telewizji Polskiej usunięcia z Tvp.info tekstu, w którym serwis wytknął dziennikarzowi "Faktu" wpisy w internecie sprzed lat.

10 maja 2018 roku serwis Tvp.info opublikował tekst "Dziennikarz »Faktu«: Zorganizowałbym zamach na Antoniego Macierewicza". Autorzy podpisani skrótami "sap, mnie" przywołali w nim kilka wpisów Łukasza Maziewskiego, który obecnie jest dziennikarzem "Faktu". Jeden z nich brzmiał: "Gdybym miał milion dolarów… kupiłbym Bugatti EB 110, wspomagałbym schroniska dla zwierząt, zorganizowałbym zamach na Antoniego Macierewicza. Serio".
Grupa Onet-RAS Polska "ze względu na rażącą nierzetelność artykułu" zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu.
Redaktor naczelny Tvp.info Samuel Pereira we wtorek poinformował, że Grupa Onet-RAS Polska w piśmie do TVP żąda usunięcia tekstu. "Mec. Kudła @Tovardsen (Jakub Kudła, dyrektor działu prawnego koncernu – przyp. red.). obraża autora tekstu, pisząc, że »nie starczyło mu inteligencji«, żeby rozpoznać »żartobliwy« charakter marzeń dziennikarza »Fakt« @jodynaa o zamachu na Macierewicza" – napisał Pereira.
Agnieszka Skrzypek-Makowska, group communications manager Grupy Onet-RAS Polska, wyjaśnia, że był to jeden z argumentów w piśmie. Precyzuje, że Jakub Kudła napisał, że "być może autorowi nie starczyło inteligencji, żeby rozpoznać żartobliwy charakter wpisów".
"TVP będzie postępować w zgodzie z prawem prasowym" – informuje biuro prasowe TVP.

(KOZ, 23.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.