Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP w 2017 roku wydała o 19,5 mln zł mniej na wynagrodzenia

Telewizja Polska na wynagrodzenia w 2017 roku przeznaczyła o 19,54 mln zł mniej niż w 2016 roku. Łączna kwota wszystkich wynagrodzeń brutto w 2017 roku miała wynieść 383,06 mln zł

Z odpowiedzi prezesa TVP Jacka Kurskiego na interpelację posła Nowoczesnej Piotra Misiło wynika, że łączna kwota wszystkich wynagrodzeń brutto w 2017 roku wyniosła 383,06 mln zł, podczas gdy w 2016 roku 402,6 mln zł.

TVP podała jednocześnie, że na koniec grudnia 2017 roku umowy o dzieło i umowy zlecenia zawarto z 6054 osobami, a w pierwszym kwartale 2018 roku z 3159 osobami. Na koniec zeszłego roku na podstawie umowy o pracę pracowało w spółce 2657 osób.
Posła Nowoczesnej interesowały również m.in. wydatki ze służbowych kart płatniczych i kredytowych w TVP. Spółka jednak odmówiła udzielenia tych informacji, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa.

(KOZ, 23.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: udostępnianie programu na podstawie must carry/must offer wymaga zgody

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podtrzymała stanowisko z 2013 roku dotyczące zasady must carry/must offer. Uznała jednak, że każde rozprowadzanie programu wymaga uzyskania stosownej zgody nadawcy, np. poprzez podpisanie umowy.

Zgodnie z zasadą must carry operatorzy muszą umieszczać w swojej ofercie telewizje naziemne, które kiedyś nadawały w wersji analogowej (tj. trzy anteny TVP oraz Polsat, TVN, TV Puls i TV 4), a zasada must offer oznacza, że nadawcy tych siedmiu kanałów nie mogą odmówić operatorowi udostępnienia swojego sygnału.
W 2013 roku KRRiT – za przewodniczącego Jana Dworaka – przyjęła stanowisko, uznając, że gracze internetowi mogą korzystać z zasady must carry/must offer, ale jeśli dostarczają swoją usługę co najmniej 100 tys. odbiorców.
– Całkowicie sfalsyfikowana interpretacja must-carry/must offer woła o pomstę do nieba – mówił podczas ubiegłotygodniowej konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Toruniu prezes TVP Jacek Kurski. Członek zarządu TVN Maciej Maciejowski przekonywał: – Reemisja kanałów w internecie bez opłat i bez możliwości monetyzacji reklamy w kanałach FTA ma się nijak do istoty przepisów must carry/must offer.
We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała stanowisko dotyczące interpretacji przepisów związanych z must carry/must offer. Regulator wyjaśnił, że nadawca kanału objętego tą zasadą "nie może odmówić operatorowi rozprowadzającemu program w sieci telekomunikacyjnej (...) zgody na rozprowadzanie tego programu, ani też nie może uzależnić udzielenia takiej zgody od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji na korzystanie z nadawania".
"W ocenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla rozpoczęcia rozprowadzania programów w zgodzie z tym przepisem, jak również z regulacjami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, konieczne jest uzyskanie stosownej zgody nadawcy" – czytamy w stanowisku KRRiT.
18 maja br. telewizja internetowa WP Pilot ogłosiła, że do zakończenia mundialu zawiesza udostępnianie stacji TVP i przystępuje do negocjacji w tej sprawie z publicznym nadawcą.

(KOZ, 23.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.