Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Suzanne Scott – pierwsza kobieta na czele FOX News

Scott jest pierwszą kobietą prezes w 22-letniej historii Fox News (fot. Fox News/ Twitter.com/CNNMoney)

Suzanne Scott została prezesem amerykańskiej sieci telewizyjnej Fox News.

Scott jest pierwszą kobietą prezes w 22-letniej historii kanału. Z Fox News jest związana od momentu jej powstania. Ostatnio pełniła funkcję dyrektor programowej.

Suzanne Scott na stanowisku prezesa zastąpi Ruperta Murdocha, który objął je latem 2016 roku, po odwołaniu Rogera Ailesa. Ten ostatni, założyciel i wieloletni szef Fox News, musiał ustąpić po tym, jak został oskarżony przez współpracowniczki o molestowanie seksualne.

(LL, 18.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial Agnieszki Holland "1983" zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku

Netflix pracuje nad "1983" Agnieszki Holland (fot. Netflix)

"1983" w reżyserii Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Olgi Chajdas i Agnieszki Smoczyńskiej będzie pierwszym oryginalnym polskim serialem Netfliksa. Serial zadebiutuje na platformie jeszcze w 2018 roku.

Pomysłodawcą i twórcą scenariusza "1983" jest Joshua Long. Według zapowiedzi producentów serial będzie łączył w sobie "przygodę, kryminał i thriller szpiegowski". Akcja ośmioodcinkowego serialu ma być osadzona w 2003 roku w alternatywnej rzeczywistości, w której na skutek zamachu terrorystycznego przeprowadzonego 20 lat wcześniej Związek Radziecki nie upadł, a w Polsce nadal panuje państwo policyjne.

Dwie dekady po zdarzeniu przywódcy reżimu przystępują do realizacji zawartego jeszcze w latach 80. XX wieku tajnego planu, który wpłynie nie tylko na Polskę i jej obywateli, ale także na losy świata. Na trop spisku z 1983 roku trafiają główni bohaterowie serialu – skompromitowany oficer śledczy (Robert Więckiewicz) i idealistyczny student prawa (Maciej Musiał). W pozostałych rolach wystąpią m.in. Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Netflix pracuje nad "1983" Agnieszki Holland

Netflix ogłosił prace nad swoim pierwszym polskojęzycznym serialem we wrześniu 2017 roku. To kolejna europejska inwestycja firmy po niemieckim "Dark", którego pierwszy sezon ukazał się na platformie w grudniu ubiegłego roku. "1983" jest obecnie na etapie produkcji. Zdjęcia do serialu od początku roku są kręcone w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku. Za produkcję odpowiadają The Kennedy/Marshall Company i dom produkcyjny The House Media Company.

"Byliśmy wielkimi fanami twórczości Agnieszki. Zadzwoniliśmy do niej i zapytaliśmy, czy jest coś, co sama chciałaby opowiedzieć" - przyznaje Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa działu treści międzynarodowych Netfliksa, w wywiadzie udzielonym Onetowi na początku maja. W połowie kwietnia Eric Barmack, drugi wiceszef działu produkcji międzynarodowych Netfliksa, ujawnił na konferencji w Rzymie, że w 2018 roku w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki firma pracuje nad 55 tytułami – m.in. "1983" oraz "Wiedźminem". W przyszłym roku liczba lokalnych projektów ma jeszcze wzrosnąć. 

Press

Konferencja Netfliksa "See What's Next" (fot. Netflix)

"Chodzi o to, by pokazać w tym wszystkim własną tożsamość, ale w sposób skierowany do globalnej widowni. Netflix to umożliwia" – mówiła Agnieszka Holland na tym samym wydarzeniu.

Holland – po "House of Cards" "1983" dla Netfliksa

Jednym z producentów wykonawczych "1983" jest Robert Zotnowski, który wcześniej pracował z Agnieszką Holland przy amerykańskim serialu Netfliksa "House of Cards", do którego polska reżyserka zrealizowała cztery odcinki. Pozostałymi producentami wykonawczymi są: Andrzej Besztak (kierownik produkcji "Pokotu" i "Paktu" Holland), Maciej Musiał, a także Frank Marshall (producent m.in. "Jasona Bourne'a") i sama Agnieszka Holland.

Press

(MK, 18.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.