Dział: INTERNET

Dodano: Maj 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzy kanały TVP zniknęły z WP Pilot przed mistrzostwami świata w Rosji

Trzy kanały TVP były dostępne w WP Pilot na podstawie "must carry–must offer" (screen: Pilot.wp.pl)

Telewizja Polska i Wirtualna Polska rozpoczęły negocjacje w sprawie obecności kanałów TVP1, TVP2 i TVP Warszawa w usłudze WP Pilot. Do 16 lipca kanały te nie będą dostępne w WP Pilot. W tym czasie, od połowy czerwca, Telewizja Polska będzie transmitować mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Obie spółki nie chcą ujawniać szczegółów prowadzonych rozmów. Zapewniają, że prezes TVP Jacek Kurski i prezes WP Holding Jacek Świderski zadeklarowali chęć porozumienia w sprawie emisji sygnału TVP w usłudze WP Pilot.

Chodzi o regulacje w zakresie must carry/must offer. Zgodnie z zasadą must carry operatorzy muszą umieszczać w swojej ofercie telewizje naziemne, które kiedyś nadawały w wersji analogowej (tj. trzy anteny TVP oraz Polsat, TVN, TV Puls i TV 4). Zasada must offer oznacza, że nadawcy tych siedmiu kanałów nie mogą odmówić operatorowi udostępnienia swojego sygnału.

W 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że gracze internetowi mogą korzystać z zasady must carry/must offer, jeśli dostarczają swoją usługę co najmniej 100 tys. odbiorców.

– Cieszę się, że rozpoczęte negocjacje mogą zaprocentować nie tylko dostępem do trzech kanałów, ale do całej bogatej oferty telewizji publicznej. Wierzę, że na porozumieniu dwóch polskich spółek mediowych skorzystają przede wszystkim widzowie – mówi prezes WP Holding Jacek Świderski.

Telewizja Polska twierdzi, że kluczowe jest poprawne wykonanie umowy licencyjnej. – Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse. Temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że mistrzostwa świata w piłce nożnej, będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na VOD.TVP.pl, czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Od 20 marca 2018 roku z usługi WP Pilot można korzystać w całej Unii Europejskiej, po wejściu w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie transgranicznego przenoszenia usług internetowych. W WP Pilot można oglądać na żywo ponad 80 stacji telewizyjnych, w tym 32 za darmo. Płatne pakiety kosztują od 3,90 do 24,90 zł.

(GDYJ, 18.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon nakręci serial o Maradonie

Serial ma koncentrować się na najlepszym okresie w karierze Maradony (fot. WikimediaCommons)

Koncern internetowy Amazon zapowiedział produkcję serialu poświęconego życiu legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony.

Projekt na razie nie ma jeszcze nazwy. Biograficzna seria ma koncentrować się na najlepszym okresie w karierze sportowej Maradony, czyli połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Serial powstanie w Meksyku w ramach kooperacji z firmą BTF Media i będzie trzecią własną produkcją Amazona w tym kraju.

Urodzony w 1960 roku Diego Armando Maradona jest legendą argentyńskiej i światowej piłki. Powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy w historii. Z reprezentacją Argentyny zdobył mistrzostwo świata w 1986 roku i wicemistrzostwo cztery lata później. Jako gwiazdor włoskiego Napoli wywalczył z klubem Puchar UEFA i jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny.

(LL, 18.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.